رسانه خبری پیامِ ایرانی

نرخ شیوع کرونا در آلمان دوباره افزایش یافت | آلمان | DWشمار مبتلایان جدید به ویروس کووید-۱۹ در آلمان در مقایسه با روزهای گذشته رو به کاستی نگذاشته است. شاخص شیوع بیماری (نرخ شیوع یا بازتولید/ R) دوباره به یک بازگشته است. این رقم توأم با نوساناتی، در اوایل ماه مارس ۳، در ۸ آوریل ۱/۳ و طی روزهای گذشته ۰/۹ بوده است. این ارقام بیانگر آن است که یک فرد مبتلا به کرونا، این بیماری را به چه تعداد افراد دیگر منتقل می‌کند.

نمودار افزایش شیوع چه پیامدهایی می‌تواند داشته باشد

انستیتوی روبرت کخ آلمان همواره تأکید داشته است که برای فروکش شیوع بیماری، نرخ بازتولید باید زیر رقم ۱ باشد. بازگشت دوباره این رقم به یک و فراتررفتن احتمالی آن اگر مهار نشود می‌تواند ثمرات محدودیت‌های قبلی را در معرض تهدید قرار دهد.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در پی اعلام رفع برخی محدودیت‌ها به روشنی تصریح کرده بود که هر تغییر کوچک در نمودار بازتولید کرونا می‌تواند پیامدهای سنگین به همراه آورد.

بیش از ۱۱۴ هزار بیمار شفایافته

بر اساس آمار انستیتوی روبرت کخ، شمار مبتلایان در روز گذشته ۲۷ آوریل با یک افزایش ۱۱۴۴ نفری به مجموع ۱۵۶هزار و ۳۳۷ نفر رسید. شمار درگذشتگان مبتلا به ویروس کووید-۱۹ با افزایش ۱۶۳ نفری به رقم کل ۵۹۱۳ مورد فوتی رسیده است.

فراخوان به رعایت مقررات تعیین شده

لوتار ویلر، رئیس انستیتوی روبرت کخ، شهروندان آلمان را فراخواند، همچنان به رعایت مقررات پایبند بمانند. او با اشاره به اینکه «دوران سختی را طی می‌کنیم» افزود که باید «موفقیت‌های تاکنونی را پاس داشت».

ویلر در کنفرانس مطبوعاتی تأکید کرد که به همین دلیل ضروری است با رعایت مقررات همچنان در خانه ماند، فاصله‌ها را حفظ و از مقررات گذاردن ماسک پیروی کرد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.