رسانه خبری پیامِ ایرانی

ده‌ها هزار نفر از مردم برزیل خواستار برکناری بولسونارو شدند | جهان | DWبر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی خبرگزاری‌های بین‌المللی، ده‌ها هزار نفر از مردم برزیل در اعتراض به تعلل دولت در امر واکسیناسیون، مدیریت ناکارآمد بحران کرونا و موج گسترده بیکاری در این کشور به خیابان‌ها آمده و خواستار برکناری ژائیر بولسونارو شده‌اند.

این چهارمین تظاهرات بزرگ و سراسری در برزیل علیه دولت بولسانارو به شمار می‌آید. گفته می‌شود در ۴۰۰ شهر این کشور و به عبارت دیگر در ۲۰ ایالت از مجموع ۲۶ ایالت برزیل، مردم در اعتراض به سیاست‌های دولت به خیابان‌ها آمده‌اند.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

مدیریت ناصحیح بحران کرونا، عدم پشتیبانی دولت از کسانی که در اثر شیوع کرونا کار و کسب خود را از دست داده‌اند و همچنین بیکاری گسترده این کشور از جمله دلایلی است که باعث ناخشنودی مردم از عملکرد دولت راستگرای بولسونارو شده است.

در آخرین نظرسنجی‌های صورت گرفته، میزان محبوبیت بولسونارو به کمتر از ۲۴ درصد رسیده است. پیش‌بینی می‌شود که او سرنوشت انتخابات سال آینده را به نامزد چپگرا و رئیس جمهور سابق این کشور، لولا دا سیلوا واگذار کند.

باید یادآور شد که حزب کارگر، حزب وابسته به لولا دا سیلوا نیز از جمله احزابی است که در اعتراضات اخیر نقش فعالی داشته است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.