رسانه خبری پیامِ ایرانی

گروهی از طلاب و روحانیون خواستار محاکمه آذری‌جهرمی و فیروزآبادی شدند | ایران | DWگروهی از جمله “مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم” و “شورای هماهنگی گروه‌های فرهنگی حوزه”، به نوشته خبرگزاری فارس، با انتشار نامه‌ای خطاب ابراهیم رئیسی، به رئیس قوه قضاییه، خواستار “محاکمه عاملان ولنگاری فاجعه بار فضای مجازی کشور” شده‌اند. 

امضاکنندگان نامه، فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی و آذری جهرمی، وزیرارتباطات را “متهم ردیف اول این پرونده” نامیده‌ و می‌نویسند: «این دو فرد مکررا، به نفع سرویس‌های خارجی وقت‌کشی کرده و تعهدات خود را طی ۵ سال اخیر نقض کرده و به دستورات و منویات رهبر انقلاب عمل نکرده‌اند.»

در این نامه که به نوشته فارس، به امضای “بیش از ۴۰۰ تن از اساتید و طلاب و فضلای حوزه‌های علمیه از ۶۵ شهر” کشور رسیده است، در ابتدا به سخنان رهبر جمهوری اسلامی در باره فضای مجازی اشاره شده است. 

به استناد به نویسندگان این نامه، رهبر جموری اسلامی “فضای مجازی غیراستاندار کنونی” را “قتلگاه نوجوانان و جوانان که منطقه عظیمی از آن دست دشمن است و به کشور ضربه می‌زند” نامیده است و “متولیان این عرصه” را به “تاراندن دشمن از فضای مجازی موظف” کرده است. 

دویچه وله را در اینستاگرام دنبال کنید

آیت‌الله خامنه‌ای پیش‌تر رسانه و فضای مجازی را به “سلاح‌های شیمیایی” تشبیه کرده بود و با هشدار به مسئولان این حوزه، گفته بود “توجه کنند که آنها ابزاری نشوند برای اینکه دشمن راحت بتواند سلاح شیمیایی خودش را علیه این مردم به کار ببرد”.

امضاکنندگان، عملکرد متولیان فضای مجازی را در رابطه با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات، “دشمن پسند” نامیده و با اشاره به انتقادات آیت‌الله خامنه‌ای از این عملکرد مسئولان، می‌نویسند: «متاسفانه گلایه‌ صریح معظم له از وزارت ارتباطات و شورای عالی فضای مجازی درجلسه عمومی نیز، نتوانست این نهادها را ملزم به انجام وظائف قانونی خود کند.»

نویسندگان این نامه مدعی‌اند که مواضع و عملکرد دبیر شورای عالی فضای مجازی و وزیر ارتباطات  “فاجعه‌بار” است. آنها نوشته‌اند: «این عملکرد گویای آن است اساسا این دو مسئول، اعتقادی به سر و سامان یافتن فضای مجازی کشور ندارند.»

“عدم راه اندازی شبکه ملی اطلاعات”، “مخالفت صریح با برخی دستورات و مطالبات رهبر”، “حمایت زیرساختی عجیب از شبکه‌های مجازی خارجی”، “سنگ‌اندازی فراوان در مسیر رشد و توسعه پیام‌رسان‌های داخلی”، “حاکم کردن افراد بی‌سواد بر ذهن و دل جوانان مسلمان در فضای اینستاگرام”،  اتهام‌هایی است که نویسندگان نامه متوجه شورای عالی فضای مجازی و وزیر ارتباطات کرده‌اند.

دویچه وله را در تلگرام دنبال کنید

نویسندگان نامه همچنین این دو نهاد را به “رهاسازی عمدی فضای مجازی کشور”، “رساندن اطلاعات حساس به دشمن”، “توسعه فضای مجازی کشور بر اساس دستورات نظام سلطه”، “به مخاطره انداختن امنیت ملی از طریق بهره‌گیری گروه‌های تروریستی از شبکه‌های اجتماعی”، متهم کرده‌اند.

در پایان این نامه نویسندگان آن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی و آذری جهرمی، وزیرارتباطات را “متهم ردیف اول این پرونده” نامیده‌ و از رئیس قوه قضاییه خواسته‌اند، “در اسرع وقت با عوامل ولنگاری فضای مجازی کشور برخورد قاطعِ قضایی صورت داده و آنها را بازداشت و محاکمه کنند”.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.