رسانه خبری پیامِ ایرانی

رئیس بازی‌های المپیک توکیو: تعویق مجدد در کار نیست


یوشیرو موری، رئیس مسابقات المپیک ۲۰۲۰حق نشر عکس
Getty Images

Image caption

یوشیرو موری، رئیس مسابقات المپیک ۲۰۲۰

یوشیرو موری، رئیس مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو می‌گوید اگر این مسابقات در سال آینده میلادی برگزار نشود، لغو خواهد شد.

در حال حاضر و به دلیل همه‌گیری جهانی ویروس کرونا قرار است المپیک توکیو از ۲۳ ژوئیه تا ۸ اوت ۲۰۲۱ برگزار شود.

این در حالی است که متخصصان سلامت تردید دارند که بدون واکسن یا یک داروی موثر که بتواند کووید-۱۹ را شکست دهد، بتوان المپیک را در موعد مقرر برگزار کرد.

آقای موری در پاسخ به احتمال تعویق مجدد و برگزاری مسابقات در سال ۲۰۲۲ گفت: “نه، در این صورت مسابقات لغو می‌شود.”

با این حال رئیس المپیک ۲۰۲۰ توکیو مطمئن است که مسابقات سال آینده برگزار خواهد شد.به رغم برگزاری در سال ۲۰۲۱ مسئولان تصمیم گرفتند نام مسابقات، توکیو ۲۰۲۰ باقی بماند.

حق نشر عکس
PA Media

او گفت: ” اگر بتوانیم با پیروزی در این جدال مسابقات را برگزار کنیم، این المپیک بیشتر از تمام المپیک‌های گذشته ارزشمند خواهد بود. ما باید این را باور داشته باشیم، در غیر این صورت تلاش سخت ما بی‌حاصل خواهد بود.”

یوشیتیک یوکوکورا، رئیس اتحادیه پزشکان ژاپن سه‌شنبه گفت: “بدون واکسن یا داروی موثر بعید است که بتوانیم المپیک را در سال ۲۰۲۱ نگه داریم. نمی‌گویم ژاپن باید یا نباید میزبان المپیک باشد ولی انجام آن سخت است. اگر بیماری در ژاپن قابل کنترل اما در سایر نقاط جهان همه‌گیر باشد، بازهم مشکل بتوان مسابقات را برگزار کرد.”

بیشتر کارشناسان معتقدند واکسن کرونا اواسط سال ۲۰۲۱ تولید خواهد شد، هرچند که عده‌ای هم می‌گویند تضمینی وجود ندارد که با کمک آن بتوان در مقابل بیماری ایمنی پیدا کرد.

آقای موری همچنین گفت که به دلیل صرفه‌جویی در هزینه‌ها احتمال دارد که المپیک و پارالمپیک (که قرار است از ۲۴ اوت تا ۵ سپتامبر برگزار شود) مراسم افتتاحیه و اختتامیه مشترک داشته باشند.

او گفت: “وضعیت بسیار تغییر کرده است و باید در برخی موضوعات کلیدی مانند مراسم آغازین و پایانی بازنگری کنیم. به دلیل بحران جهانی ما باید مقدار قابل توجهی از بودجه را کم کنیم ولی خب کار آسانی نیست.”

با این حال آقای موری گفته که هنوز این تصمیم به اطلاع کمیته بین‌المللی المپیک و کمیته بین‌المللی پارالمپیک نرسیده و مشخص نیست که این سازمان‌ها با آن موافق باشند. ضمن این که در حال حاضر برای مراسم‌های افتتاحیه و اختتامیه این دو رویداد به طور جداگانه بلیت فروخته شده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.