رسانه خبری پیامِ ایرانی

رقابت‌های این فصل دسته اول و دوم فوتبال فرانسه لغو شد


فوتبال فرانسهحق نشر عکس
Getty Images

پس از ممنوع شدن مسابقات ورزشی حتی بدون تماشاگر تا پایان ماه سپتامبر (پنج ماه دیگر)، رقابت‌های این فصل دسته اول و دوم فوتبال فرانسه ادامه نخواهد یافت.

ادوار فیلیپ، نخست وزیر فرانسه امروز در پاربمان این کشور گفت دولت قصد دارد محدودیت‌های قرنطینه را از ۱۱ مه (دو هفته دیگر) کاهش دهد اما رقابت‌های این فصل تمام شده‌اند:

“برگزاری فصل ۲۰-۲۰۱۹ ورزش حرفه‌ای، از جمله فوتبال ممکن نیست. البته افراد می‌توانند در روزهای آفتابی با رعایت فاصله‌ اجتماعی ورزش کنند اما تمرین در فضای سرپوشیده، ورزش‌های تیمی و ورزش‌هایی که در آن‌ها تماس برقرار می‌شود، ممکن نخواهد بود.”

فدراسیون فوتبال فرانسه امیدوار بود مسابقات باقیمانده فصل را ۱۷ تا ۲۵ ژوئیه برگزار کند.

لیگ فرانسه هنوز اعلام نکرده تکلیف تیم‌های سقوط‌کننده به دسته پایین‌تر، سهمیه اروپایی و قهرمان مسابقات چه می‌شود و آیا در این موارد وضعیت کنونی تیم‌ها در جدول ملاک قرار خواهد گرفت یا نه.

با شیوع کرونا، لیگ دسته اول فرانسه از ۱۳ مارس (حدود شش هفته پیش) متوقف شد، ده هفته و یک مسابقه مانده به پایان که پاری‌سن‌ژرمن، مدافع قهرمانی با ۱۲ امتیاز اختلاف با مارسی صدرنشین بود.

تولوز تیم قعرنشین است که ۱۷ امتیاز با منطقه امن جدول و ۱۰ امتیاز با آمیان، تیم بعدی فاصله دارد. تیم نیم در رتبه هجدهم جدول قرار دارد که باید به بازی پلی‌آف سقوط برود. سن‌اتین با سه امتیاز اختلاف در رتبه هفدهم است.

در دسته دوم تیم‌ها رقابتی نزدیک برای صعود دارند. پنج تیم بالای جدول این لیگ را چهار امتیاز جدا می‌کند و اگر ملاک وضعیت کنونی باشد، لورین و لانس به دسته اول صعود می‌کنند.

یوفا به لیگ‌های اروپایی تا ۲۵ مه (۵ خرداد) فرصت داده در مورد لغو یا ادامه رقابت‌های فصل تصمیم بگیرند.

جمعه گذشته لیگ فوتبال هلند لغو شد و مسئولان آن اعلام کردند که این فصل نه قهرمان دارند نه تیم سقوط‌ یا صعود‌کننده.

باشگاه‌های بلژیک رای‌گیری در مورد لغو رقابت‌های فصل را تا هفته آینده به تاخیر انداخته‌اند.

اگر لیگ‌ها ناتمام باقی بمانند، فدراسیون هر کشور، نمایندگان خود را در رقابت‌های اروپایی فصل بعد معرفی می‌کنند.

فرانسه اولین کشور در میان پنج لیگ معتبر اروپا (انگلستان، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و فرانسه) است که به دلیل شیوع کرونا مجبور به لغو لیگ خود شده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.