رسانه خبری پیامِ ایرانی

نمایندگان کنگره آمریکا خواستار برخورد بایدن با دولتمردان فاسد لبنانی شدند


کمیته فرعی «خاورمیانه، شمال آفریقا و مبارزه با تروریسم» مجلس نمایندگان آمریکا، پنج‌شنبه جلسه‌ای درباره «بحران سیاسی و اقتصادی لبنان» و بررسی «چالش‌های سیاست آمریکا» در این کشور برگزار کرد.

تید دویچ، رئیس دموکرات این کمیته با اشاره به شکست تلاش 9 ماهه سعد الحریری برای تشکیل کابینه در لبنان، تاکید کرد که چنین شرایطی نشانگر بن‌بست سیاسی در این کشور و عدم توانایی و فقدان اراده نخبگان سیاسی برای فرا رفتن از بحران اقتصادی و بی‌ثباتی در این کشور است.

او افزود که وضعیت کنونی لبنان مانعی برای جامعه جهانی است که هر گونه کمک خارجی را به مسئولیت‌پذیری، شفافیت و اقدامات مبارزه با فساد در این کشور منوط کرده است.

این نماینده دموکرات، رئیس جمهور آمریکا را به تقویت رویکرد مبارزه با سیاستمداران فاسد لبنانی تشویق کرده و خواستار استفاده آمریکا از منابع مالی جهت ریشه‌کنی فساد و برقراری ثبات در لبنان شده است.

وی با اشاره به این که پیامد بحران لبنان بسیار نگران کننده خواهد بود ‌‌و باید مانع آن شد، تاکید کرد: «منطقه کشش بحران پناهندگی دیگری را ندارد.»

دویچ اظهار داشت: «ایالات متحده از سال 2012 بیش از 2.7 میلیارد دلار کمک‌های بشردوستانه به لبنان کرده که این کمک‌ها باید ادامه یابد.» او ادامه داد: «امیدوارم شاهد کمک‌های جامعه جهانی به مردم لبنان و جلوگیری از بحران فزاینده انسانی در این کشور باشیم.»

از سویی، جو ویلسون، عضو جمهوری‌خواه کمیته مذکور گفت: «ایران از طریق نیروهای وابسته به خود از جمله یک حزب سیاسی نفوذ خود در لبنان را حفظ کرده است.»

او افزود که «سال گذشته مردم لبنان به نفوذ حزب‌الله و فساد حاصل از اقدامات این حزب در ساختار سیاسی لبنان به‌شدت اعتراض کرد.»

ویلسون ادامه داد: «به‌رغم کمک‌های فراوان جامعه جهانی، تلاش‌های بسیار ناچیزی برای ریشه‌کنی فساد در لبنان انجام گرفته است.»

وی تاکید کرد که «فراهم کردن‌ منابع مالی برای حزب‌الله و نظام بشار اسد از مشکلات مردم لبنان نکاسته است. به همین دلیل تا حل مشکل فساد، مردم لبنان با رنج و درد بسیاری مواجه خواهند شد.»منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.