رسانه خبری پیامِ ایرانی

اجرای تست کرونا بر همه مسافران هوایی که وارد آمریکا می‌شوند را بررسی می‌کنیم


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه ۲۸ آوریل، خاطر نشان ساخت که در حال بررسی درخواست انجام تست کرونا برای مسافرانی است که از طریق پروازهای بین المللی و بویژه از برزیل وارد ایالات متحده می‌شوند.

او در جریان نشست خود در کاخ سفید با فرماندار ایالت فلوریدا گفت: «ما احتمالاً این کار را خواهیم کرد. همانطور که می دانید، برزیل شاهد شیوع گسترده کرونا است و بزودی زود این تصمیم را خواهیم گرفت.»

ترامپ در پاسخ به سوالی در این خصوص که آیا اجرای تست، شامل معاینه های اساسی خواهدبود یا به گرفتن درجه حرارت بدن، اکتفا خواهد شد گفت: «هر دو مورد را شامل می‌شود».

ترامپ خاطر نشان نمود در حال بحث و گفتگو با فرمانداران ایالتی ، به ویژه دزانتس است که مقصد اصلی پروازها در آمریکای لاتین قلمداد می‌شود.

ترامپ افزود: «ما با جهاتی صحبت می کنیم که ارتباط تجاری گسترده ای با آمریکای جنوبی دارند و سپس تصمیم مقتضی را خواهیم گرفت.»

دولت ترامپ پیشتر، ممنوعیت مسافرت به اروپا و چین را به عنوان اقدامی در راستای جلوگیری از انتشار کرونا، اعلام کرده بود که تاکنون بیش از ۵۰ هزار آمریکایی را به کام مرگ فرستاده و بخش بزرگی از اقتصاد جهانی را زمین گیر کرده است.

ترامپ با بیان اینکه دولت در حال مذاکره با شرکت های هواپیمایی است، گفت: «اقدامات پیشگیرانه جدید، شامل اجرای تست تشخیص کرونا در هواپیما و پیش از پروازخواهد شد».

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.