رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | اعتراضات آبان؛ امیرمحمد شریفی به سه ماه حبس محکوم شد


خبرگزاری هرانا – امیرمحمد شریفی، دانشجوی دانشگاه تهران و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری سال ۹۸ موسوم به “اعتراضات آبان ماه” توسط دادگاه انقلاب تهران به سه ماه حبس تعزیری محکوم شد. آقای شریفی پیشتر در تاریخ ۲۰ بهمن ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار کفالت آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امیرمحمد شریفی، دانشجوی دانشگاه تهران و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری سال ۹۸ موسوم به “اعتراضات آبان ماه” توسط دادگاه انقلاب تهران به سه ماه حبس تعزیری محکوم شد.

براساس این حکم که توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری صادر و به علی مجتهدزاده، وکیل مدافع او ابلاغ شده است، امیرمحمد شریفی به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به سه ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

آقای شریفی از بابت اتهام “تمرد در برابر مامورین” نیز تبرئه شده است.

دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروند در تاریخ ۲ اردیبهشت برگزار شده بود.

امیرمحمد شریفی پیشتر در تاریخ ۲۰ بهمن ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۲۷ بهمن ماه با تودیع قرار کفالت از زندان آزاد شد.

لازم به یادآوری است از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ معترضان در واکنش به افزایش قیمت بنزین در شهرهای مختلف به خیابان آمدند. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در روز اول جمعه ۲۴ آبان ماه در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز روز دوشنبه ۴ آذرماه، آمار بازداشتی های اعتراضات اخیر را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد.

نسخه کامل گزارش هرانا از این اعتراضات را تحت عنوان “آبان خونین” می‌توانید در این لینک مطالعه کنید.

هرانا همچنین در تاریخ ۲ دی ماه ۹۸ در گزارشی جداگانه با عنوان “گلوله و عفونت؛ بحران زخمی‌های اعتراضات آبان ماه” به وضعیت شماری از زخمی شدگان در جریان اعتراضات آبان پرداخته بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.