رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | مهدی سعیدی سخا، با تودیع قرار وثیقه آزاد شد


خبرگزاری هرانا – مهدی سعیدی سخا، شهروند ۶۴ ساله اهل تبریز، عصر روز چهارشنبه ۱۴ اسفندماه با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از زندان تبریز آزاد شد. آقای سعیدی سخا، در تاریخ ۴ دی ماه امسال توسط نیروهای امنیتی در تبریز بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر منتقل شد. وی نهایتا صبح روز گذشته از بازداشتگاه این نهاد امنیتی به زندان تبریز منتقل شده بود. مهدی سعیدی سخا از زندانیان سیاسی سابق است که در دهه شصت تحمل حبس کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عصر روز چهارشنبه ۱۴ اسفندماه ۱۳۹۸، مهدی سعیدی سخا، شهروند ۶۴ ساله اهل تبریز، با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومان به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان تبریز آزاد شد.

مهدی سعیدی سخا، ساعت ۸ شب چهارشنبه ۴ دی ماه ۱۳۹۸، توسط نیروهای امنیتی در در یکی از خیابان‌های شهر تبریز بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز منتقل شده بود. ماموران پس از بازداشت او را به خانه‌اش منتقل کرده و اقدام به تفتیش منزل کرده و تعدادی از لوازم شخصی ایشان و خانواده‌شان ازجمله یک دستگاه لپ تاپ را ضبط کرده و با خود بردند. وی نهایتا صبح  روز چهارشنبه ۱۴ اسفندماه ۹۸ با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به زندان این شهر منتقل شده بود.

آقای سعیدی سخا از بیماری‌هایی نظیر گواتر، فشار خون و کلسترول بالا رنج می‌برد. او پس از بازداشت طی تماس کوتاهی به خانواده خود گفته بود شخصی برای گرفتن داروهایش به منزل آنها مراجعه می‌کند و داروها را به او تحویل دهند.

پیشتر یک منبع نزدیک به خانواده آقای سعیدی در خصوص بازداشت وی به هرانا گفت: “ماموران پس از بازداشت به منزل آقای سعیدی سخا رفتند. بعد از مدتی همسر آقای سعیدی متوجه صدایی در پارکینگ شدند. به سمت درب پارکینگ رفتند و متوجه شدند یکی از ماموران لباس شخصی خودرو آقای مهدی سعیدی سخا را در حالی که شیشه‌های آن شکسته بودند، به داخل پارکینگ انتقال می‌دهند. نهایتا ماموران غیر از خبر بازداشت آقای سعیدی توضیح بیشتری به همسر ایشان که پیگیر وضعیت شده بودند ندادند و آنجا را ترک کردند”.

مهدی سعیدی سخا، متولد ۱۳۳۴ در شهر شهر تبریز است. وی که زندانی سیاسی سابق محسوب می شود از سال ۶۰ تا ۶۴ و از تیرماه ۶۶ تا اردیبهشت ۶۷ و دوباره سال ۹۰ به مدت ۶ ماه در زندانهای مختلف تحمل حبس کرده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.