رسانه خبری پیامِ ایرانی

آکادمی اسکار برای دوران کرونا مقرراتی ویژه وضع کرد | فرهنگ و هنر | DWآکادمی جایزه اسکار سه‌شنبه (۲۸ آوریل) اعلام کرد فیلم‌هایی که به علت گسترش پاندمی کرونا، به روی پرده عمومی نرفته، بلکه تنها در فضای مجازی پخش شده‌اند، می‌توانند در رقابت در مراسم اسکار شرکت کنند.

آکادمی تأکید کرده است که این مقررات تنها برای دوره بعدی اسکار اعتبار دارد و امید می‌رود که در سال‌های آینده همان مقررات همیشگی رعایت شود.

طبق شرایط رسمی که در منشور اسکار آمده تنها فیلم‌هایی می‌توانند در رقابت‌های اسکار شرکت کنند که حداقل هفت روز در سینماهای لس‌انجلس نمایش داده شده باشند.

مقررات ویژه دوران کرونا فیلم‌هایی را در بر می‌گیرد که در نوبت نمایش برای اکران عمومی بوده اما به دلیل شیوع کرونا به روی پرده نیامده‌اند.

آکادمی تأکید کرده است که نمایش روی پرده سینما همچنان بهترین شیوه برای عرضه فیلم است که “جادوی هنر سینما” را آشکار می‌کند، اما به ناچار برای مدتی موقت شیوه‌ای دیگر را برمی‌گزیند.

سالن‌های سینمای لس‌انجلس از نیمه ماه مارس تعطیل شده‌اند و زمان بازگشایی آنها هنوز معلوم نیست.

نود و سومین دوره اهدای جوایز آکادمی اسکار ۲۸ فوریه ۲۰۲۱ برگزار می‌شود.

گلدن گلوب نیز، که نوعی پیش‌آزمایی برای اسکار شناخته می‌شود، در  انطباق با دوران گسترش پاندمی کرونا در مقررات اهدای جوایز ۲۰۲۱ تغییراتی داده است.

طبق اطلاعیه گلدن گلوب فیلم‌هایی که به دلیل ویروس کرونا امکان اکران خود را از دست داده و تنها به صورت آنلاین (استریم) نمایش داده شده‌اند، می‌توانند در رقابت برای دریافت جوایز گلدن گلوب شرکت کنند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.