رسانه خبری پیامِ ایرانی

شلیک نیروهای امنیتی به یک شهروند و بازداشت وی در بانه


هەنگاو: نیروهای امنیتی حکومت ایران در شھرستان بانە بە سوی یک شهروند کرد شلیک و پس از زخمی کردن وی را بازداشت کردەاند.


برپایە گزارش رسیدە بە سازمان حقوق بشری هەنگاو، نیروهای ادارە اطلاعات بانە روز یکشنبە ٧ اردیبهشت٩٩ (٢۶ آوریل ٢٠٢٠)، با هجوم به منزل شخصی یوسف احمدی ٣۵ سالە و ساکن روستای “اوغل”، بدون ارائه هر گونه دستور قضایی مبادرت به بازداشت وی نمودند.


نامبرده ضمن اعتراض به خشونت و تهدید ماموران با استفاده از اسلحه در حضور خانواده وی، اقدام به فرار میکند که در این اثناء ماموران بدون رعایت نظامات قانونی استفاده ضروری از سلاح از جمله چندین بار ایست و تیراندازی هوایی، اقدام به شلیک مستقیم به آقای احمدی می نمایند. برابر اظهارات شاهدان عینی ماموران علیرغم شدت جراحات وارده به پای راست، وی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل می کنند.


بە گفتە یک منبع مطلع، نیروهای ادارە اطلاعات بە اتهام همکاری با یکی از احزاب کردستانی اپوزسیون حکومت ایران یوسف احمدی را بازداشت کردەاند.


همان روز، سە شهروند دیگر در بە نام های ”بیستون احمدپور“ و ”فرهاد احمدپور“ کە برادر می باشند و ”زانا احمدپور” کە پسری عموی آنها می باشد در روستای “ابولحسن“ بە همین اتهام بازداشت شدەاند.


روز شنبە ۶ اردیبهشت ماه نیز نیروهای ادارە اطلاعات در محلە حمزە آباد شهرستان بانە سە برادر را بە نام های ”خلیل کریمی“، ”کریم کریمی“ و ”بارزان کریمی“ بە همین اتهام بازداشت کردەاند.

 منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.