رسانه خبری پیامِ ایرانی

کشته شدن ۹ نیروی خیزش مردمی در حمله طالبان در سمنگان افغانستان


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

مقام‌‌های ولایت سمنگان افغانستان چهارشنبه ۲۹ آوریل تایید کردند، در نتیجه حمله طالبان در این ولایت ۹ نیروی خیزش مردمی کشته شدند.

محمد صدیق عزیزی سخنگوی والی سمنگان به روزنامه «هشت صبح» گفت، جنگجویان طالبان نا وقت شامگاه سه شنبه به بخش های از ولسوالی «دره صوف بالا» این ولایت حمله کردند.

عزیزی اضافه کرد، درگیری میان طالبان و نیروهای امنیتی پنج ساعت دوام کرد که در نتیجه ۹ نیروی خیزش مردمی کشته و هفت تن دیگر زخمی شدند.

وی علاوه کرد، در این حمله به طالبان نیز تلفات سنگین وارد شده است، اما هنوز آمار دقیق تلفات این گروه مشخص است و در حال حاضر ساحه تحت کنترل نیروهای امنیتی قرار دارد.

قابل ذکر است که گروه طالبان اخیراً حملات اش را بر نیروهای امنیتی افغان افزایش داده است. هرچند رئیس جمهوری افغانستان از گروه طالبان خواست به حرمت ماه رمضان آتش بس کنند، اما طالبان این درخواست را رد کردند.

هم چنان نیکولاس کی نماینده غیرنظامی ناتو در افغانستان دوشنبه ۲۷ آوریل در پیام ویدئویی گفت: « قبل از ترک کردن افغانستان پیام نهایی من به طالبان این است که افغانستان تغییر کرده است. من می روم و افغان ها می گویند که آنها صلح می خواهند نه تغییر رژیمی که آنها را از حقوق انسانی، مدنی و سیاسی شان محروم کنند. حالا وقت آن است که خشونت را توقف دهید، علیه ویروس کرونا مبارزه کنید و برای یک افغانستان بهتر و جدید کار کنید».

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.