رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | پرونده سازی در زندان ارومیه؛ محکومیت ۳ زندان سیاسی به حبس و ۱۵۰ ضربه شلاق


خبرگزاری هرانا – نایب حاجی زاده ینگجه، کیهان مکرم انبی و نائب عسکری، زندانیان سیاسی، از بابت پرونده‌ای که اخیرا برای آنها گشوده شده، توسط دادگاه کیفری دو شهرستان ارومیه هر یک به ۳ ماه زندان و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شدند. این پرونده در پی اعتراض شماری از زندانیان سیاسی نسبت به ضرب و شتم نایب حاجی زاده توسط دو تن از زندانیان متهم به جرایم عمومی گشوده شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نایب حاجی زاده ینگجه، کیهان مکرم انبی و نائب عسکری، زندانیان سیاسی، از بابت پرونده‌ای که اخیرا برای آنها گشوده شده، به حبس و شلاق محکوم شدند.

بر اساس حکمی که توسط شعبه ۱۱۹ دادگاه کیفری دو شهرستان ارومیه طی روزهای اخیر صادر و به این شهروندان ابلاغ شده است، نایب حاجی زاده ینگجه، کیهان مکرم انبی و نائب عسکری هر یک از بابت اتهاماتی از جمله “اخلال در نظم زندان” به ۳ ماه حبس تعزیری و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شدند.

این افراد پیشتر در تاریخ ۲۱ تیرماه در خصوص این پرونده در شعبه ۱ بازپرسی دادیاری ارومیه مورد تفهیم اتهام قرار گرفتند. به گفته یک منبع مطلع این پرونده با شکایت امیر سهرابی، ریس زندان ارومیه و در پی اعتراض شماری از زندانیان سیاسی مقابل افسرنگهبانی زندان به ضرب و شتم نایب حاجی زاده توسط دو تن از زندانیان متهم به جرایم عمومی در حضور ماموران گشوده شده است. گفته می‌شود که یک تن از ضاربین نیز به عنوان شاهد پرونده به دادسرا فراخوانده شده است.

نایب حاجی زاده ینگجه (حاجی پور)، فرزند مدنی در تاریخ ۱۶ مردادماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد از بابت اتهام عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام به ۱۰ سال و ۱ روز حبس تعزیری محکوم شد. این محکومیت چندی قبل با تسلیم به رای از ۱۰ سال و ۱ روز به ۷ سال و ۶ ماه حبس تعزیری تقلیل یافت.

کیهان مکرم انبی، فرزند جادر نیز در تاریخ ۲۲ دیماه ۹۸ به همراه دو شهروند دیگر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. وی نهایتا از بابت اتهام عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. وی در تاریخ ۲۲ دیماه ۹۸ بازداشت و جهت تحمل دوره محکومیت خود به زندان ارومیه منتقل شد.

نائب عسکری نیز ۷ فروردین‌ماه امسال توسط ماموران اطلاعات سپاه در ارومیه بازداشت و به یکی از بازداشتگاه‌های این نهاد امنیتی منتقل شده بود. وی نهایتا ۲۷ خردادماه، با اتمام مراحل بازجویی از بازداشتگاه اطلاعات سپاه به زندان این شهر منتقل شد. اتهام مطروحه علیه آقای عسکری همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام عنوان شده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.