رسانه خبری پیامِ ایرانی

جلسه اضطراری فیفا و کنفدراسیون آسیا؛ لغو تمام مسابقات نزدیک است؟۱ ساعت،۴ دقیقه

فدراسیون جهانی فوتبال در بیانیه‌ای، از نشست اضطراری با حضور نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا در مقر فیفا خبر داد. دلیل این نشست، شیوع بیماری «کرونا» در قاره آسیا بود.   

پس از آن ‌که رسانه‌های اماراتی خبر از آغاز تلاش‌های دو فدراسیون فوتبال عربستان و امارات برای تعویق دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا و البته انتخابی جام جهانی دادند، تلاش‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا هم برای لغو موقت یا قطعی این مسابقات شدت گرفت.   

در بیانیه‌ای که فدراسیون جهانی فوتبال در روز ۱۵ اسفند ۹۸، پس از نشست با اعضای ارشد کنفدراسیون فوتبال آسیا صادر کرده، آمده است: «هم برای فیفا و هم برای کنفدراسیون فوتبال آسیا، رفاه و سلامتی همه کسانی که در جریان مسابقات فوتبال درگیر هستند، اولویت دارد. به همین دلیل، پیشنهاد رسمی ما برای به تعویق انداختن مسابقات بعدی رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ فیفا و همین‌طور مسابقات انتخابی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ آسیا خواهد بود. ما هم‌اکنون باید این پیشنهاد را با فدراسیون‌های عضو در میان بگذاریم.»    

این یعنی فدراسیون جهانی فوتبال نمی‌خواهد بدون شنیدن نظرات تمامی کشورهایی که باید در رقابت‌های انتخابی که زیر نظر فیفا برگزار می‌شود، تصمیم نهایی را بگیرد. در این بیانیه بار دیگر تاکید شده است که فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا در روزهای آینده و پس از مشورت با تمامی فدراسیون‌های عضو کنفدراسیون، نظر نهایی خود را اعلام خواهد کرد.   

فدراسیون جهانی فوتبال و کنفدراسیون آسیا هم‌چنین در مورد رقابت‌های فوتبال زنان بین دو کشور کره جنوبی و کره شمالی در کشور چین و البته مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا که پیش از این قرار بود در ترکمنستان برگزار شود و به تعویق افتاد هم تصمیم‌گیری خواهند کرد.   

در بخش پایانی بیانیه فیفا آمده است: «فدراسیون جهانی فوتبال با همکاری سازمان بهداشت جهانی (WHO)، کنفدراسیون‌ها و انجمن‌های عضو، بر وضعیت شیوع ویروس کووید ۱۹ در این کشورها نظارت خواهد کرد. اطلاعاتی که جمع‌آوری می‌شوند، بر تصمیمات ما در زمینه برگزاری هرگونه رقابت فوتبال در این قاره تاثیر خواهند گذاشت.»   

قرار است طی روزهای آینده فدراسیون جهانی فوتبال تصمیم نهایی خود را در مورد برگزاری رقابت‌های بین‌المللی در آسیا اعلام کند. 

مطالب مرتبط:

فیفا انتخابات فدراسیون ایران را باطل کرد؛ اساسنامه و کرونا، یاران مهدی تاج

ورزش ایران تعطیل شد، فوتبال نه؛ فیفا مسابقات بین‌المللی را لغو می‌کند؟

مسابقات برگزار می‌شود؛ کرونا از رگ گردن نزدیک‌تر است

بمب کرونا در ورزشگاه‌های ایران؛ شاید ۱۵۰ هزار نفر در یک روز

آزمایش مدیریت بحران، این بار ویروس کرونا

مرگ دو مبتلا به ویروس کرونا در قم

حواشی انتشار نامه منسوب به وزارت بهداشت در خصوص شیوع ویروس کرونامنبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.