رسانه خبری پیامِ ایرانی

وکلای منوچهر بختیاری به مسوولان قضایی: به فریادهای دادخواهی توجه کنید<![CDATA[16 ساعت،48 دقیقه

استان‌وایر- وکلای «منوچهر بختیاری»، پدر «پویا بختیاری»، از جان‌باختگان اعتراضات آبان ۱۳۹۸ در مهرشهر کرج با انتشار نامه‌ای که پایگاه خبری «امتداد» آن را منتشر کرده است، گزارشی از محدودیت‌های حق آزادی انتخاب وکیل و تضییع حقوق موکل خود در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی این شهر ارایه کرده و از مقامات قضایی خواسته‌اند به فریادهای دادخواهان بی‌توجه نباشند.

در نامه «آرش کیخسروی» و «مصطفی نیلی»، دو وکیل منوچهر بختیاری آمده است که موکل‌شان پس از بازداشت و مدت‌ها بی‌خبری، بدون دسترسی به وکیل در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی کرج محاکمه و پس از صدور حکم، به ندامتگاه مرکزی این شهر منتقل شده است.

منوچهر بختیاری در تاریخ ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ بازداشت و بعد از گذشت ۷۸ روز، به ندامتگاه مرکزی کرج انتقال یافت. به نوشته وکلایش، آن‌ها بلافاصله پس از انتقال موکل‌شان به زندان، از دادیار ناظر مجوز دریافت و برای وکالت او به شعبه اول دادگاه انقلاب کرج مراجعه کردند اما قاضی شعبه با اقدامی فراقانونی، امکان ورود آن‌ها به پرونده منوچهر بختیاری را نداده است.

در نامه وکلای منوچهر بختیاری نام قاضی شعبه، «آصف الحسینی» قید شده است.

به گفته وکلای منوچهر بختیاری، آصف الحسینی با استناد اشتباه به ماده ۴۸ «قانون آیین دادرسی کیفری» و با این توضیح که شما عضو لیست وکلای مورد تایید رییس قوه نیستید، مانع از اعلام وکالت آن‌ها در این پرونده شده است.

این دو وکیل شرح داده‌اند که تبصره ماده ۴۸ مرتبط به «مرحله تحقیقات مقدماتی» در پرونده‌ها است اما با وجود این که پرونده منوچهر بختیاری از این مقطع عبور کرده، قاضی شعبه دادگاه بدوی به توضیحات آن‌ها توجهی نکرده است.

این دو وکیل دادگستری در نامه خود نوشته‌اند پس از این اقدام غیرقانونی، به رییس کل دادگستری استان البرز مراجعه کرده و خواهان تذکر به قاضی دادگاه بدوی برای تغییر این رویه شده‌اند اما پی‌گیری‌های آن‌ها هم‌چنان بی‌پاسخ باقی مانده است.

در بخشی دیگری از این نامه با تاکید بر ضایع شدن حق منوچهر بختیاری به عنوان موکل در خصوص دسترسی به وکیل آمده است: «ضمن یادآوری این حقیقت که مسبب اصلی فجایع پیش آمده در آبان ماه سال ۱۳۹۸، رفتار فراقانونی روسای وقت قوای حاکمیتی بوده، به مسوولان قضایی کشور تذکر می‌دهیم در مسیر دفاع از حق در برابر قدرت و در مقابل رفتارهای غیرقانونی برخی از قضات سکوت اختیار نکرده و به جای آن که تماشاچی صرف مراحل پرونده‌سازی و اعمال زور و ایجاد انحراف در افکار عمومی باشند، با تکیه بر شرف و وجدان انسانی، اجازه تضییع بیشتر حقوق و آزار و اذیت این پدر داغ‌دیده را ندهند و به فریاد دادخواهی او توجه نمایند.»

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.