رسانه خبری پیامِ ایرانی

زنی که یک قرن پیش آنفولانزای اسپانیا را شکست داد و اکنون کرونا را به چالش کشید


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

یک زن آمریکایی اهل نیویورک یک قرن پیش هنگامی که بیماری همه‌گیر آنفولانزای اسپانیا در جهان شیوع کرد و جان میلیون‌ها انسان را گرفت، او از بیماری همه‌گیر آن زمان نجات یافت. این بانوی سالمند کنون با بیماری کرونا «کووید ۱۹» دست و پنجه نرم کرده و این بیماری را نیز شکست داده است.

آنجلینا فریدمن که قبلا در خانه سالمندان مشرف به دریاچه موهیگان زندگی می‌کرد، در تاریخ ۲۱ مارس برای معاینات پزشکی به بیمارستان منتقل شد، در بیمارستان پس از آزمایش کرونا مشخص شد که او به کرونا مبتلا شده است به همین دلیل در بیمارستان بستری شد.

به گزارش ایستگاه تلویزیونی WPAX ، این بانوی ۱۰۱ ساله نیویورکی پس از چند هفته تب‌ غیر مستمر بلاخره از بیماری کرونا بهبود یافت.
طبق این گزارش روز ۲۰ آوریل آزمایش دوم کرونا بر او انجام شد و این بار منفی نشان داد. بدان معنی که او از بیماری کرونا جان سالم به دربرده است.

در همین حال جوآن مرولا، دختر آنجلینا به تلویزیون WPAX گفت: «مادر من زنده ماند، او «دی ان ای» بشری فوق العاده‌ای دارد.

آنجلینا فریدمن در سال ۱۹۱۸ در یک کشتی حامل مهاجران از ایتالیا به نیویورک چشم به جهان گشود. مادرش هنگام تولد در کشتی جان باخت.

آنجلینا زنده ماند و ازدواج کرده و بچه دار شد. در زمان شیوع بیماری آنفولانزای اسپانیا همسرش هارولد و ده فرزندانش را از دست داد و خود به زندگی‌اش ادامه داد تا اینکه در قرن ۲۱ شاهد شیوع بیماری همه‌گیر دیگری به نام کرونا باشد. او این بار این نیز بیماری را شکست داد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.