رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | رهایی ۴ زندانی از اعدام در کرمانشاه و گیلان


خبرگزاری هرانا – چهار زندانی در کرمانشاه و گیلان که پیشتر در پرونده هایی جداگانه به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، جبار تجری، رییس شورای حل اختلاف کرمانشاه از بخشش یک متهم که در سال ٩۴ از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، خبر داد.

وی در این خصوص عنوان کرد: “در پی اختلاف شدید خانوادگی میان زن و شوهر در شهرستان کرمانشاه پدر خانواده جهت ترساندن همسرش گلوله ای شلیک می کند که متاسفانه ناخواسته تیر به مقتول اصابت کرده و تا انتقال به بیمارستان مصدوم فوت می کند”.

وی ادامه داد: “پس از ورود نیروی انتظامی پرونده تشکیل و با ارایه مدارک جرم، قاتل دستگیر و پرونده به دادسرای شهرستان ارجاع می شود که با رای دادگاه قاتل محکوم به اعدام و رای نهایی صادر می شود”.

جبار تجری افزود: “این قتل در سال ٩۴ رخ داده است و در سال ٩٨ پرونده به یکی از شعب سازش در قتل ارجاع شد که به موجب آن بین خانواده مودت و مصالحه صورت گرفته و پرونده مختومه شد”.

رهایی ۳ زندانی از اعدام در گیلان

به گزارش صدا وسیما، حجت الاسلام میرمحمدی، رییس شوراهای حل اختلاف دادگستری گیلان، از رهایی سه محکوم به اعدام خبر داد.

وی ضمن اعلام این خبر عنوان کرد: “با تلاش مستمر واحد مصالحه شورای حل اختلاف رشت، اولیای دم با شروطی گذشت خود را از اعدام ۳ محکوم به اعدام اعلام کردند”.

میرمحمدی افزود: “این سه متهم که از اهالی شهرستان های لشت نشا ، قزوین و رشت بوده اند؛ به ترتیب پس از تحمل ۱۲ و ۱۶ و ۲۷ سال حبس آزاد شدند”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.