رسانه خبری پیامِ ایرانی

سخنگوی مدیر حوزه‌های علمیه: روحانی به دلیل بستن زیارتگاه‌ها از مردم عذرخواهی کند


Share

حجت الاسلام عباس رفعتی نائینی، سخنگوی آیت الله علیرضا اعرافی مدیرحوزه‌های علمیه  چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت در نامه‌ای از روحانی خواست «ضمن عذرخواهی از مردم»، در بستن اماکن مذهبی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تجدید نظر کند.

روحانیون به دنبال بازگشایی اماکن مذهبی هستند

رفعتی نائینی در نامه خود به روحانی نوشت:

«طبعاً مردم دیندار و ولایی ایران اسلامی و علما و بزرگان دینی انتظار داشتند در پایان جلسه حضرتعالی که ریاست ستاد ملی مقابله با کرونا را بر عهده دارید نسبت به بستن زیارتگاه‌ها و مراسم مذهبی تجدید نظر نمایید و از مردم انقلابی عذرخواهی کنید.»

سخنگوی آیت الله علیرضا اعرافی مدیرحوزه‌های علمیه در ادامه نامه خود نوشت:

«متاسفانه نه تنها این اتفاق رخ نداد بلکه بر بسته ماندن حرم‌ها و نماز جمعه‌ها همچنان تاکید می‌ورزید در حالی‌که برخی‌از مکان‌ها که بیش‌از ۲۶ درصد تاثیر گذار در شیوع ویروس بوده‌اند را تعطیل نکرده‌اید.»

یکشنبه گذشته حسن روحانی اعلام کرده بود که شهرهای ایران از نظر همه‌گیری ویروس کرونا به سه دسته قرمز، زرد و سفید تقسیم شده‌اند و تا نیمه ماه رمضان مساجد و سایر اماکن مذهبی در شهرهای سفید بازگشایی نمی شوند.

قبل از آغاز ماه رمضان، علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی از مردم خواسته بود با توجه به برگزار نشدن  «برگزار نشدن جلسات عمومی دعا، توسل و سخنرانی»، «آحاد مردم به عبادت، تضرع و خشوع در تنهایی و در خانه‌ها و در میان خانواده‌ها» بپردازند. رئیس حوزه‌های علمیه هم در دیدار با رئیس دانشگده علوم پزشکی قم گفته بود «از سوی حوزه و روحانیت و نهادهای دینی هیچ‌گونه فشاری وجود ندارد.» به همین سبب نامه عباس رفعتی نائینی ممکن است از اختلاف نظر در خود حوزه‌ها نشان داشته باشد. قبل از آن علیرضا مرندی،‌ پزشک معتمد و مشاور رهبر جمهوری اسلامی و رییس فرهنگستان علوم پزشکی ایران، در نامه‌ای به رئیس جمهوری خواستار بازگشایی حرم‌ها و مساجد شده بود.

بیش از ۲۰ هزار کادر پزشکی ایران و همینطور بیش از ۱۵۰ هزار نیروی بهداشتی زیر سقف ۶۴ دانشگاه علوم پزشکی با همه‌گیری ویروس کرونا در ایران در حال مقابله‌اند. بیش از ۱۰۰ پرستار و پزشک ایرانی در اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

بیشتر بخوانید:

۱۰۰ عضو کادر پزشکی و پرستاری ایران در مقابله با کرونا جان باختند

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.