رسانه خبری پیامِ ایرانی

عضو فلسطینی‌تبار در کنگره برای ریاست جمهوری آمریکا اعلام کاندیداتوری کرد


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

جاستین عماش آمریکایی فلسطینی‌تبار و عضو کنگره این کشور، روز سه شنبه ۲۸ آوریل از نامزدی‌ خود برای شرکت در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از سوی حزب «لیبرال‌‌ها» خبر داد.

به گزارش مجله آمریکایی « Forbes» جاستن گفت تصمیم دارد از سوی حزب «لیبرال‌ها» با قویترین کاندیداتورهای حزب جمهوری‌خواه و حزب دمکرات‌ یعنی دونالد ترامپ و جو بایدن رقابت کند.

جاستین عماش در سال ۱۹۸۰ در میشیگان متولد شد نام پدر او عطاءالله عماش است که در سال ۱۹۵۶ از شهر اللد سوریه به آمریکا مهاجرت کرد.

پدر جاستین که اکنون بیش از ۸۰ سال سن هنوز در میشیگان زندگی می‌کند و مادر او «میمی لمعا» سوری تبار است که به غیر از جاستن دو فرزند دیگر نیز دارد.

جاستن با خانمی آمریکایی به نام «کارا دای» (Kara Day) ازدواج کرده و دارای سه فرزند از اوست.

جاستن عماش که وکیلی ارشد، سیاستمدار و نماینده کنگره ایالات متحده آمریکا است ابتدا عضو حزب جمهوریخواه آمریکا بود اما سپس با شماری از اعضای حزب از جمله دونالد ترامپ اختلاف پیدا کرد و از حزب استعفا داد. او از کسانی بود که خواستار طرد دونالد ترامپ از حزب جمهوری خواه شده بود. این سیاستمداری آمریکایی فلسطینی الاصل در سال ۲۰۱۰ به عنوان نماینده مجلس آمریکا از حوزه انتخابیه شماره ۳ ایالت میشیگان کار خود را آغاز کرد. این حوزه که به مرکزیت «گرند رپیدز» است، زمانی توسط جرالد فورد رئیس جمهوری سابق آمریکا در مجلس نمایندگان آمریکا نمایندگی می‌شد.

عماش فعالیت سیاسی خود را در درون جنبش محافظه کار «حزب چای» که شاخه‌ای از حزب جمهوریخواه است، آغاز کرد در سال ۲۰۱۸ عضو کنگره ایالت میشیگان شد. مجله آمریکایی TIME از او به عنوان یکی از ستاره‌های برجسته سیاستمداران آمریکایی نام برد.او همچنین جوانترین شخص که پست‌های مهم در ایالت فدرال را تصاحب کرده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.