رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | بلاتکلیفی و معوقات مزدی کارگران کارخانه قند فسا


خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در کارخانه قند فسا از بلاتکلیفی این کارخانه و عدم پرداخت مطالبات مزدی خود از زمستان سال گذشته، خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، بیش از صد کارگر کارخانه قند فسا از بلاتکلیفی این کارخانه و عدم پرداخت مطالبات مزدی خود از زمستان سال گذشته، خبر دادند.

یکی از کارگران اعلام کرد: “در حال حاضر حدود ۲۰ کارگر برای کارهای نگهداری و نگهبانی در کارخانه باقی مانده‌اند و باقی کارگران بیکار و بلاتکلیف هستند؛ این درحالیست که بازداشت مدیر کارخانه نیز نتوانسته وضعیت کارگران را تغییر دهد”.

وی ادامه داد: “روزگاری نه چندان دور قند فسا، تنها واحد اشتغال جوانان در شهرستان کوچک فسا بود؛ برای سالهای طولانی، امرار معاش خانواده‌های بومی بسیاری از طریق این کارخانه صورت گرفته و اکنون این خانواده‌ها، هیچ راهی برای تامین نیازهای ضروری خانوار ندارند؛ بخشی از کارگران سابق اکنون برای کارهای غیررسمی مثل مسافرکشی به شهرهای دیگر مانند شیراز یا تهران رفته‌اند”.

این کارگر همچنین عنوان کرد: “اکنون با آمدن کرونا، وضعیت کارگران قند فسا که بیش از چهار ماه دستمزد پرداخت نشده دارند، بسیار نامناسب است و نمی‌توانند از پس خرید اقلام خوراکی و بهداشتی بربیایند”.

بر اساس این گزارش، این کارگران همچنین نگران اختلال در پرداخت حق بیمه‌های خود هستند که احتمالاً مرتب به حساب تامین اجتماعی واریز نشده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.