رسانه خبری پیامِ ایرانی

اردوغان از نماینده مجلس تقاضای یک میلیون لیره خسارت کرد | جهان | DWروز پنجشنبه، ۱۵ اسفند (پنجم مارس) وکیل رجب طیب اردوغان خبر داد، موکلش از انگین اوزکوچ، رئیس فراکسیون “حزب جمهوری‌خواه خلق ترکیه” (CHP)، به اتهام “توهین به رئیس جمهور” شکایت کرده است. 

اوزکوچ در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی در روز چهارشنبه و همچنین در سخنرانی خود در نشست پارلمان ترکیه که برای بررسی بحران ادلب سوریه برگزار شده بود، از اردوغان به‌شدت انتقاد کرد.

او رئیس جمهور ترکیه را متهم کرد که سربازان کشورش را وارد درگیری مسلحانه کرده اما به اندازه کافی برای حفظ جان آنها اقدام نکرده است.

اوزکوچ رئیس جمهور را “خائن” و “بی‌شرف” خواند؛ واژه‌هایی که اردوغان چندی پیش در رابطه با کمال قلیچداراوغلو، رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه، به‌کار برده بود.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

او علاوه بر این اظهار داشت که دولت از ارائه جزئیات کشته‌ شدن سربازان ترکیه‌ای به مجلس خودداری کرده است.

هنگامی که اوزکوچ از کنفرانس مطبوعاتی به پارلمان رفت، ده‌ها تن از نمایندگان حزب حاکم “عدالت و توسعه” و جمهوریخواه خلق، روز چهارشنبه با هم درگیر شدند. به گزارش خبرگزاری‌ها، در جریان زد و خورد نمایندگان پنج نفر زخمی شده‌اند.

این درگیری فیزیکی به یکی از اخبار داغ بین‌المللی تبدیل شد.

تقاضای “خسارت”

حسین آیدین، وکیل اردوغان، گفت که رئیس جمهور از اوزکوچ خواستار پرداخت یک میلیون یورو (حدود ۱۶۵ هزار دلار) “خسارت” شده است. 

به گفته آیدین، دفتر دادستانی آنکارا تحقیقاتی را در ارتباط با شکایت رئیس جمهور آغاز کرده است.

روز ۱۳ اسفند رهبر حزب جمهوری‌خواه خلق ترکیه سیاست‌های اردوغان را “شکست خورده” تلقی کرد و دخالت ارتش ترکیه در سوریه را اقدامی نادرست خواند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

قلیچدار اوغلو اردوغان را “دروغگو” نامید و گفت، برای او شمار جان‌باختگان ارتش ترکیه در سوریه اهمیتی ندارد.

در واپسین روزهای ماه فوریه ارتش سوریه با پشتیبانی هوایی روسیه به مواضع شورشیان سوری و سربازان ترکیه حمله کرد. در جریان این حمله ۳۳ سرباز ترکیه نیز کشته شدند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.