رسانه خبری پیامِ ایرانی

۱۳ هزار نفر را به خاک سپرده‌ایم


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

آمار و ارقام مرتبط با کرونا که دائما از سوی مسئولان ایران عنوان می شود، بیانگر رویه غیر شفاف مسئولان در ارتباط با اعلام شمار واقعی جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ و مبتلایان به این بیماری است.

تازه‌ترین گفته های توام با ابراز تردید پیرامون روایت مسئولان و آمار و ارقام دولتی مرتبط با کرونا را می توان در سخنان محمد جواد حق شناس، یکی از اعضای شورای شهر تهران، مشاهده کرد.

حق‌شناس پنجشنبه ۳۰ آور یل در مصاحبه با روزنامه «آفتاب یزد»اظهار داشت که طی دو ماه گذشته، ۱۳۰۰۰ نفر از جان باختگان کرونا در پایتخت، به خاک سپرده شده اند.

«آرامگاه» بهشت زهرا

گفته‌های حق شناس در پی سخنان محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای شهر تهران در کنفرانس مطبوعاتی در آغاز هفته بود که عنوان کرد: «شمار قربانیان کرونا از « بهشت زهرا »در تهران بدست می‌آید».

او همچنین تأکید کرد که شمارقربانیان این بیماری پاندمیک، بسیار بیشتر از آمار اعلام شده دولتی است.

حسین عرفانی، رئیس بخش بیماری های واگیردار وزارت بهداشت ایران نیز در مصاحبه ای با تلویزیون دولتی ایران، در همداستانی با گفته‌های رفسنجانی گفت: « کشور هنوز به نقطه اوج شیوع کرونا نرسیده است» که نشان می دهد، شمار جان باختگان بیماری همه گیر کووید ۱۹، هنوز روندی فزاینده دارد.

گفتنی است که کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، روز چهارشنبه ۲۹ آوریل، اعلام کرده بود که شمار جان باختگان کرونا در ایران در ۲۴ ساعت گذشته، ۸۰ مورد افزایش یافته و به ۵۹۵۷ رسیده است.

او در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی پخش شد، اضافه کرد که مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در ایران که یکی از کشورهای خاورمیانه است که متحمل بیشترین آسیب ناشی از کرونا شده، به ۹۳ هزار و ۶۵۷ مورد رسیده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.