رسانه خبری پیامِ ایرانی

فراخوان سازمان حقوق بشری “هەنگاو” دربارە بازداشتهای اخیر شهر بانه“نگذارید در سایه سکوت رسانه ها و نهادهای حقوق بشری فاجعه بشری دیگری توسط نهادهای امنیتی حکومت در کردستان اتفاق بیافتد.”


ضرب و شتم ، یورش مسلحانه به منازل ، هتک حرمت ، شلیک خود سرانه و زخمی شدن یک نفر، بازداشت بیش از ده شهروند کرد و متواری شدن چندین نفر دیگر طی این روزها توسط وزارت اطلاعت و نیروهای سپاه حکومت ایران در سایه سکوت رسانه ها و سازمانهای حقوق بشری در شهر بانه در استان کردستان در جریان است.


در حالیکه تمام دنیا در تلاش برای کنترل بیماری کشنده کرونا است، حکومت ایران فرصت را غنیمت شمرده و ماشین اعدام و سرکوب خود را یک بار دیگر در کردستان فعال نموده است. چوبه های دار در زندانهای کردستان بر پاشده و از دیگر سو شهروندان بانەای از چند روز گذشته لحظاتی دهشتناک را می گذرانند.


ماموران اطلاعات و سپاه پاسداران با زیرپاگذاشتن تمامی مبانی حقوقی و الزامات قانونی درشهر بانه، درب منازل را شکسته، شبانه وارد منازل شده و با ضرب و شتم و ایجاد رعب و وحشت اقدام به بازداشت بیش از ده شهروند کرد، زخمی نموندن یک نفر و متواری نمودن چندین نفر شده اند.


سکوت سئوال برانگیز رسانه ها و فعالان حقوق بشر چه در سطح منطقەای و چه در سطح سراسری باعث شده تا نهادهای امنیتی حکومت در فراغت کامل جنایت خویش را آنچنانکه که می خواهد به انجام برساند.


سازمان حقوق بشری “هه نگاو” با توجه به رسالت خویش از تمامی نهادها، رسانه ها، فعالان حقوق بشری و احزاب سیاسی می خواهد تا صدای شهروندان مظلوم کرد در شهر بانه باشند و اجازه ندهند حکومت در سایه سکوت خبری رسانەها وسعت سرکوب و جنایات خویش را بیشتر کند.

 منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.