رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | دستکم ۴ زندانی در زندان های بیرجند و اصفهان اعدام شدند


خبرگزاری هرانا – سحرگاه امروز یکشنبه ۱۷ مردادماه، حکم چهار زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند، در زندان های بیرجند و اصفهان به اجرا در آمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رسانک، سحرگاه امروز یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۰، حکم چهار زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند، در زندان های بیرجند و اصفهان به اجرا در آمد.

هویت زندانیان اعدام شده در زندان بیرجند “ذبیح الله هرمزی” معروف به مهرالله سنجرانی، فرزند حبیب الله، اهل زاهدان و “مجید گله بچه” اهل تربت جام و هویت زندانیان اعدام شده در زندان اصفهان “اعظم محمد حسنی (کیازهی)” فرزند سهراب و “سید اسماعیل کردتمینی”، هر دو اهل زاهدان، عنوان شده است.

این زندانیان پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند.

اجرای حکم این زندانیان تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلان نشده است.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۲۰ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۲۰) دستکم ۲۳۶ شهروند اعدام شدند و ۹۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۲ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۱ حکم اعدام که در ملا عام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.