رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | جعفر ابراهیمی، فعال صنفی معلمان به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد


خبرگزاری هرانا – جعفر ابراهیمی، معلم و عضو کانون صنفی معلمان تهران، به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد. به گفته وکیل آقای ابراهیمی، این اقدام در ارتباط با تشکیل پرونده‌ای جدید علیه این فعال صنفی صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایلنا، جعفر ابراهیمی، معلم و عضو کانون صنفی معلمان تهران، به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد

حسین تاج، وکیل جعفر ابراهیمی ضمن اعلام این خبر گفت: “در احضاریه‌ای که به دست ما رسیده است، جعفر ابراهیمی باید به همراه وکیل و وثیقه در شعبه بازپرسی رسانه حاضر شود. این احضاریه مربوط به یک پرونده جدید است و ربطی به بازداشت دی ماه  ندارد و علت احضار به‌صورت دقیق مشخص نیست”.

به گفته این وکیل دادگستری بر اساس احضاریه او باید در زمان تعیین شده به همراه موکلش در شماره ۹ دادسرای فرهنگ ورسانه حاضر شود.

لازم به ذکر است که در بهمن ماه ۹۸، با صدور حکم غیبت غیرموجه در دوران بازداشت، حکم تدریس جعفر ابراهیمی توسط مدیریت آموزش و پرورش شهرستان شهریار لغو شد. 

گفتنی است که جعفر ابراهیمی روز پنجشنبه ۵ دی ماه ۹۸، مصادف با چهلم کشته‌شدگان اعتراضات آبان در بهشت سکینه کرج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و طی تماسی تلفنی با خانواده‌اش از انتقال خود به زندان رجایی شهر کرج خبر داده بود. به گفته یک منبع نزدیک به خانواده این فعال صنفی معلمان “آقای ابراهیمی زمانی که تنها در حال راه رفتن مقابل در خروجی بهشت سکینه بود، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود”.

روز یکشنبه ۶ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، این معلم و عضو کانون صنفی معلمان تهران با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

لازم به یادآوری است که طی این مدت، قرار بازداشت جعفر ابراهیمی، دو بار تمدید شده بود. تمدید بازداشت وی در حالی صورت گرفته بود که این فعال صنفی دارای بیماری گوارشی حاد بوده و در زمان بازداشت از دسترسی به دارو و خدمات درمانی محروم مانده بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.