رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | معوقات مزدی کارگران دو واحد صنفی در تبریز


خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در دو واحد صنعتی شهرستان تبریز از جمله مجتمع فولاد صائب و شرکت شایگان مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سایت خبری تبریزبیدار، جمعی از کارگران دو واحد صنعتی تبریز با ارسال پیام های متعددی از تعویق چندین ماهه حقوق خود خبر دادند.

یکی از کارگران شرکت شایگان که از عدم پرداخت به موقع مطالبات خود گلایه داشت، گفت:  «ما ۱۲۰ نفر از کارگران شرکت شایگان مهر آپادانا شعبه آذربایجان شرقی بخش یامچی به مدت ۶ ماه حق و حقوق خود را دریافت نکرده ایم و الان ۵ ماه است که بیکار هستیم. مسئولین شرکت پرداخت طلب مان را به امروز و فردا موکول می کنند. ما خواستار ورود مسئولین استان به این موضوع هستیم. با ابن وضعیت شرمنده خانواده هستیم،  آیا کسی می تواند این همه مدت بدون حقوق سر کند؟»

کارگر دیگری نیز از واحد صنعتی فولاد صائب اژ عدم پرداخت مطالبات کارگران خبر داد و خواستار رسیدگی مسئولین به این مساله شده است.

مرتضی محمدزاده مدیرکل سیاسی استانداری آذربایجان شرقی، در خصوص این موضوع مدعی شد: «شرکت شایگان مهر آپادانا یک شرکت پیمانکاری بوده و کارفرمای آن جهاد کشاورزی است که پروژه های آب رسانی اجرا می کنند و بدلیل مشکلاتی که در دسترسی به حساب مالی وجود دارد قادر  به پرداخت حقوق کارگران نیست. این موضوع در دستور کار کمیسیون کارگری استانداری قرار دارد و در این خصوص تصمیم گیری می شود.»

محمدزاده در خصوص مطالبات مجتمع فولاد صائب نیز مدعی شد: «این مجتمع یکی از شرکت های زیر مجموعه ای شرکت فولاد است که در پرداخت حقوق تاخیر داشته و به همین سبب در کمیسیون کارگری، در دستور کار بود و حقوق دو ماه کارگران را پرداخت کرده اند و حداکثر ۴ ماه از مطالبات باقی مانده که این مساله نیز در دستور کار قرار دارد.»

مدیرکل سیاسی استانداری آذربایجان شرقی تاکید می کند: در پایان سال جلسات مستمر کارگری برگزار می کنیم تا شرکت هایی که با مشکل نقدینگی مواجه هستند در پرداخت حقوق کارگران مشکل نداشته باشند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.