رسانه خبری پیامِ ایرانی

برچیده‌شدن شمار دیگری از محدودیت‌های کرونایی در آلمان | آلمان | DWآنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان پس از برگزاری جلسه مشورتی با روسای دولت‌های فدرال در یک نشست مطبوعاتی از توافق بر سر عادی‌سازی گام‌به‌گام و برچیدن ممنوعیت‌های ناشی از پاندمی ویروس کرونا خبر داد.

بر اساس توافق صورت گرفته فعالیت موزه‌ها، گالری‌ها، نمایشگاه‌ها، باغ وحش‌ها، زمین بازی بچه‌ها و پارک‌ها می‌توانند دوباره در سراسر آلمان از سرگرفته شوند.

همچنین مراسم دعا و نیایش در مراکز مذهبی با رعایت اصول بهداشتی امکانپذیر شده است. اجازه برگزاری مراسم غسل تعمید، عروسی و عزاداری در جمع‌های کوچک هم بخش دیگری از گشایش‌هاست.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

آنگلا مرکل با اشاره به تفاوت‌های فدرال در ایالت‌های آلمان گفت که مهم اتخاذ یک استراتژی مشترک است.

صدراعظم آلمان تاکید کرد “هدف نهایی کاستن از سرعت شیوع ویروس و تشخیص زنجیره ابتلا است” او شرایط کنونی را “بزرگترین چالش برای شهروندان و بخش‌های اداری و دولتی” دانست که “هیچ دستورالعمل از پیش تعیین شده‌ای برای آن وجود ندارد، اما مهم رعایت فاصله با دیگران و توجه به قوانین است».

مرکل افزود تصمیم‌های اتخاذ شده در امروز پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت (۳۰ آوریل) “تنها یک گام کوچک است و هفته آینده در مورد رقابت‌های ورزشی، بازگشایی مدارس و مهد‌کودک‌ها نیز تصمیم‌گیری خواهد شد.

صدراعظم آلمان گفت هر تصمیمی برای کاهش محدودیت‌ها منجر به حضور بیشتر مردم در مراکز عمومی می‌شود، به همین دلیل باید بدقت تاثیر هرتصمیمی بر گسترش ویروس مورد بررسی قرار گیرد و از این لحاظ محدودیت برگزاری اجتماعات و مراسم بزرگ حداقل تا ۳۱ اوت برجا خواهد ماند.

به گزارش دانشگاه جانز هاپکینز تا شامگاه پنجشنبه ۱۶۲ هزار و ۱۲۳ نفر در آلمان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و ۶ هزار و ۵۱۸ نفر بر اثر بیماری کووید ۱۹ درگذشته‌اند.

به گزارش انستیتو روبرت کوخ از میزان شتاب گسترش ویروس در آلمان باز هم کاسته شده و نرخ ابتلا  به ۷۵/ ۰ رسیده است. بدین معنی که هر ۱۰ نفر آلوده به ویروس کرونا بطور متوسط ۵/ ۷ نفر دیگر را آلوده می‌کنند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.