رسانه خبری پیامِ ایرانی

نخست‌وزیر روسیه به کرونا مبتلا شد


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

میخائیل میشوستین نخست‌وزیر روسی روز پنج‌شنبه ۳۰ آوریل ۲۰۲۰، ۱۰۵ روز پس از تصدی این پست، به ویروس کرونا مبتلا شد و برای محافظت از سایر اعضای کابینه وظایفش را به معاونش محول کرده و به قرنطینه رفت.

میشوستین در یک نشست ویدئویی با رئیس‌جمهوری روسیه ولادیمیر پوتین اعلام کرد: «همینک مطلع شدم که آزمایش کرونای من مثبت است. باید در قرنطیه بمانم به دستورات پزشکان عمل کنم. محافظت از همکارانم بسیار ضروری است.»

او متعهد شد که درباره همه موضوعات مهم کشور، ارتباط مستمر خود را حفظ کند و پیشنهاد کرد آندری بیلوسو، معاون اون نخست‌وزیر به عنوان نائب نخست‌وزیر اداره امور کشور را بر عهده بگیرد.

در سوی مقابل ولادیمیر پوتین در این نشست ویدئویی به او اطمینان خاطر داده و گفت: «آنچه برای تو پیش آمد، برای هر کسی دیگر هم ممکن است پیش آید.»

پوتین همچنین ابراز امیدواری کرد که نخست‌وزیر بتواند به شکل فعال به کار خود ادامه داده و در تصمیم‌سازی‌های دولت نقش‌آفرینی کند. او با آرزوی سلامت برای میشوستین، خطاب به او گفت: «بدون نظرات و حضور تو این تصمیمات اتخاذ نخواهد شد.»

میخائیل میشوستین، رئیس سابق سازمان مالیات روسیه و نخست‌وزیر فعلی در ۱۶ ژانویه ۲۰۲۰ پس از استعفای دیمیتری مدودوف از سوی ولادیمیر پوتین به این سمت گمارده شد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.