رسانه خبری پیامِ ایرانی

حکم اعدام هوشنگ رضایی لغو و بە ٢۵ سال حبس محکوم شد


 

هەنگاو: هوشنگ رضایی زندانی سیاسی محبوس در زندان رجائی شهر کرج بعد از ٩ سال حبس، در نهایت توسط شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به ٢۵ سال حبس محکوم گردید.

بر اساس گزارش رسیدە بە سازمان حقوق بشر هەنگاو، این زندانی سیاسی اهل نهاوند همدان بر اساس رأی صادره توسط دادگا از بابت بغی به ١۵ سال حبس و از حیث نگهداری اسلحه به ٨ سال و خروج غیر قانونی از ایران به ٢ سال و جمعا به ٢۵ سال حبس محکوم شده است.

بر اساس ماده ١٣۵ (تجمیع احکام) بیشترین حبس قابل اجرا برای این زندانی سیاسی ١۵ سال می‌باشد که با احتساب ایام بازداشتی باید ۶ سال دیگر را در زندانهای ایران سپری کند.

هوشنگ رضایی متولد سال ١٣۶۴ نهاوند می‌باشد که در تاریخ ٢٩ خرداد ٨٩ در تهران دستگیر و به بند ٢٠٩ منتقل و مدت ۶ ماه در انفرادی بازداشت و تحت بازجویی زیر فشار و شلاق بعد از آن به بند ٣۵٠ اوین منتقل شد.

این زندانی در سال ١٣٩٠ طی ٢ جلسه دادگاه شعبه صلواتی و عدم اجازه معرفی وکیل تعیینی با حضور وکیل تسخیری در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

هوشنگ رضایی بە اتهام محاربه از طریق “همکاری با حزب کومله”، “شرکت در تجمعات ٨٨”، “حمل سلاح و خروج غیر قانونی از کشور” به ١٠سال حبس و اعدام محکوم شد و هیچگاه حکم به وی ابلاغ نشد و حق اعتراضی وجود نداشت.

این زندانی سیاسی در تاریخ ١ اردیبهشت ٩١ به زندان رجایی شهر تبعید شد و در تاریخ ۶ تیر ٩١ مجدد به بند  ٢٠٩ منتقل شد و۶  ماه دیگر در انفرادی و تحت فشار و شلاق مورد بازجویی برای اتهامات واهی نظیر “ترور دانشمند هسته‌ای علی محمدی” قرار گرفت، که در این خصوص تبرئه شد.

بدین ترتیب حکم اعدام هوشنگ رضایی لغو و بە حبس کاهش یافتە است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.