رسانه خبری پیامِ ایرانی

گوهر عشقی به محمد نوری‌زاد: مقاومت کن!


Share

گوهر عشقی، از امضاکنندگان بیانیه درخواست استعفای علی خامنه‌ای موسوم به «بیانیه ۱۴ نفر» و مادر ستار بهشتی، وبلاگ‌نویس منتقد که آبان ۱۳۹۱ زیر شکنجه‌ مأموران پلیس فتا جان باخت، با انتشار پیامی ویدئویی از محمد نوری‌زاد، زندانی سیاسی محبوس در زندان وکیل‌آباد مشهد خواست در برابر فشارهای وارده از سوی مقامات قضایی بر او و خانواده‌اش مقاومت کند.

گوهر عشقی در این پیام گفت:

«برادرم، محمد نوری‌زاد، صدای خسته تو را از ظلمی که به تو و فرزندت شده شنیدم … برادرم بمان.»

محمد نوری‌زاد که به‌ دنبال درخواست استعفای علی خامنه‌ای از سمت رهبری با امضای «بیانیه ۱۴ نفر» از مرداد ماه ۹۸ بازداشت و زندانی شده است، روز دهم اردیبهشت ‌ماه با انتشار یک فایل صوتی از درون زندان اعلام کرد در اعتراض به آزار خانواده‌‌اش توسط قوه قضاییه و نهادهای امنیتی، تصمیم به «خودکشی خودخواسته» گرفته است.

او در این فایل صوتی تأکید کرده است که قوه قضاییه برای صدور حکم زندان برای پسرش، علی نوری‌زاد، از سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات دستور گرفته است.

پس از انتشار این فایل صوتی از سوی محمد نوری‌زاد، فعالان مدنی و کاربران در شبکه‌های اجتماعی با انتشار مطالبی در حمایت از این زندانی سیاسی، از او خواسته‌اند تا در برابر فشارها مقاومت کند.

محمد نوری‌زاد، روز پنجم اردیبهشت‌ماه در واکنش به صدور حکم زندان برای پسرش، علی نوری‌زاد با انتشار یک فایل صوتی دیگر از درون زندان وکیل‌آباد مشهد اعلام کرد که این حکم برای مرعوب کردن خانواده او صادر شده است.

او در این فایل صوتی ضمن تأکید بر بی‌گناه بودن فرزندش گفت که قوه قضاییه صرفا کارگزار نهادهای امنیتی است و از خود استقلالی ندارد:

محمد نوری‌زاد از زندان: قوه قضاییه کارگزار نهادهای امنیتی‌

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.