رسانه خبری پیامِ ایرانی

اعتصاب غذای یکی از درخواست کنندگان استعفای خامنه‌ای در زندان اوین<![CDATA[10 ساعت،50 دقیقه

استان‌وایر – رضا مهرگان زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین از روز شنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ دست به اعتصاب غذا زده است.

یک منبع مطلع با اعلام خبر به ایران‌وایر گفت که آقای مهرگان در پی پایان مرخصی در اعتراض به انتقال به بند قرنطینه زندان اوین اعتصاب غذا کرده است.

به گفته این منبع، رضا مهرگان در حالی با وجود داشتن برگه آزمایش PCR (تست کرونا) به قرنطینه منتقل شده است که مجرمین جرایم عادی با داشتن این برگه به بند عمومی منتقل شده‌اند.

پیش از این برخی دیگر از زندانیان سیاسی از جمله علیرضا فرشی، از وضعیت نامناسب قرنطینه زندان اوین خبر داده و گفته بودند که این بند فاقد حداقل امکانات لازم برای ادامه حیات زندانیان است.

رضا مهرگان، یکی از امضا‌ءکنندگان نامه درخواست استعفای علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی است. وی به دلیل امضای این نامه و با اتهامات «اجتماع و تبانی علیه نظام» و «تبلیغ علیه نظام» به تحمل شش سال زندان محکوم شده است.

نامه درخواست استعفای علی خامنه ای در روز ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ منتشر شد و در آن ۱۴ فعال مدنی خواستار استعفای  خامنه‌ای از رهبری و تغییر بنیادین قانون اساسی شدند. 

بسیاری از امضا کنندگان این نامه تحت تعقیب دستگاه‌های امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی قرار گرفته و با احکام بلند مدت زندان روبرو شده‌اند.
 

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.