رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا ‌ساخته دست بشر نیست


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

سیا، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا روز پنج‌شنبه ۳۰ آوریل ۲۰۲۰ اعلام کرد به این نتیجه رسید که ویروس کرونا ساخته دست بشر و حاصل تغییرات ژنتیکی نیست.

در بیانیه سیا آمده که سازمان‌های اطلاعاتی می‌کوشند دریابند آیا ویروس کرونا نتیجه ارتباط میان انسان و حیوانات آلوده، یا نتیجه یک فعالیت آزمایشگاهی در ووهان چین، نقطه آغازین انتشار کرونا، است.

پیش از این دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا چین را متهم به ساخت ویروس کرونا در آزمایشگاهی در شهر ووهان کرد.

گزارش‌های متعددی وجود دارد که ادعا می‌کند ویروس کرونا که میلیون‌ها نفر را در ۱۹۳ کشور جهان آلوده و صدها هزار نفر را کشت، از طریق انتقال زنی که در آزمایشگاه ویروسی شهر ووهان کار می‌کرد به شوهرش و از او به بازار حیوانات اهلی و سپس به همه مردم شهر و پس از آن به دنیا صورت گرفت.

شبکه فاکس‌نیوز در هفته‌های گذشته گزارش کرد که این ویروس در آزمایشگاه شهر ووهان و در چارچوب تلاش‌های چین برای نشان دادن توانش در شناسایی و مبارزه با ویروس‌ها منتشر شد. ترامپ گفت که درباره اصل و منشاء ویروس «اتفاقات عجیب بسیاری رخ داده و تحقیقات ادامه دارد و ما موضوع را درخواهیم یافت.»

همزمان وزارت امور خارجه چین آمریکا را متهم کرد می‌کوشد واقعیت‌ها را دستکاری کرده و توجه مردم از بحران موجود در آمریکا منحرف کند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.