رسانه خبری پیامِ ایرانی

لس‌آنجلس به همه ساکنان تست رایگان کرونا ارائه می‌کند


Physician Aliea Herbert places a swab into a tube after administering a test for coronavirus disease to a patient in Seattle, Washington, US, 29 April 2020حق نشر عکس
Reuters

Image caption

لس آنجلس اولین شهر بزرگ آمریکاست که چنین امکانی را فراهم می کند

دولت محلی لس آنجلس امکان انجام تست کرونا را، صرف نظر از داشتن علائم بیماری، برای همه ساکنان این شهر فراهم کرده است.

اریک گارستی شهردار لس آنجلس این خبر را ساعاتی پس از آن اعلام کرد که لس آنجلس شاهد بزرگترین جهش آمار روزانه ابتلا به کووید-۱۹ بود.

تاکنون به دلیل کمبود کیت های تست کرونا فقط کارکنان بخش های ضروری و افرادی که علائم بیماری داشتند می توانستند تحت آزمایش قرار گیرند.

در همین حال دولت ایالتی کالیفرنیا به بخش (کانتی) اورنج دستور داده کلیه سواحل را به روی مردم ببندد.

کالیفرنیا پرجمعیت ترین ایالت آمریکاست و هرچند بسیاری از سواحل آن هفته ها بسته بوده، شماری از آنها با رعایت مقررات حفظ فاصله اجتماعی باز بوده است.

در طول پایان هفته عکس هایی از سواحل شلوغ کانتی اورنج واقع در جنوب لس آنجلس منتشر شد. پس از آن بود که گوین نیوسام فرماندار ایالت اخطار داد رفتار برخی از حاضران در سواحل می تواند تلاش ها برای مهار ویروس را خنثی کند.

حق نشر عکس
Getty Images

Image caption

ساحل هانتینگتو در کانتی اورنج رو شنبه آکنده از جمعیت بود

وضعیت شیوع در لس آنجلس

نیمی از موارد شیوع بیماری در کالیفرنیا به لس آنجلس مربوط می شود. این ایالت تاکنون شاهد بیش از ۴۸ هزار مورد ابتلا و مرگ بیش از ۱۹۰۰ نفر بوده است.

روز پنجشنبه آقای گارستی کلیه ساکنان را ترغیب کرد تست کرونا بدهند. او در توییتی نوشت که “لس آنجلس اکنون اولین شهر بزرگ آمریکاست که تست رایگان کرونا ارائه می دهد.”

در همین حال رسانه های آمریکایی می گویند انتظار دارند آقای نیوسام طی یک فرمان اجرایی دستور بستن کلیه سواحل و پارک ها در ایالت را بدهد.

با این حال او دستور روز پنجشنبه را به سواحل اورنج محدود کرد. این سواحل تا اطلاع ثانوی بسته خواهد بود هرچند آقای نیوسام گفت که امیدوار است این ممنوعیت طولانی نشود.

کالیفرنیا از اولین ایالات آمریکا بود که ماه پیش با دستور “در خانه بمانید” مقررات سراسری کاهش تردد اعلام کرد.

آقای نیوسام اخیرا گفت که هنوز هفته ها باقیست تا برخی از این مقررات تسهیل شود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.