رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | اجرای حکم اعدام دو زندانی در زندان مشهد


خبرگزاری هرانا – سه شنبه ۲ اردیبهشت ماه، حکم اعدام دو زندانی در ارتباط با یک پرونده در زندان مشهد به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، سه شنبه ۲ اردیبهشت ماه، حکم اعدام دو زندانی در زندان مشهد به اجرا درآمد.

این زندانیان از بابت اتهامات “تجاوز به عنف” و “افساد فی‌الارض” به اعدام در ملأعام محکوم شده بودند.

بر اساس این گزارش، به دنبال شیوع ویروس کرونا اجرای علنی حکم امکان پذیر نبوده و حکم اعدام این دو زندانی در زندان مشهد به اجرا درآمده است.

دستگیری اعضای این باند که متهم هستند در پوشش مسافرکشی با آرم تاکسی تلفنی، زنان و دختران را سوار کرده و به آنان تجاوز میکردند از اوایل خرداد سال ۹۶ زمانی آغاز شد که چندین پرونده آدم ربایی و اذیت و آزار زنان در مراکز مختلف قضایی و انتظامی تشکیل شد.

پیش از این نیز در سال ۹۷ دو زندانی دیگر در خصوص همین پرونده اعدام شده بودند.

لازم به ذکر است، این پرونده درحالی به اجرای احکام دادسرا رسید که دادگاه رای به تبرئه یکی از متهمان از “اتهام تجاوز به عنف” داده بود.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۹ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹) دستکم ۲۴۸ شهروند اعدام شدند و ۱۰۸ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملا عام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۵ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.