رسانه خبری پیامِ ایرانی

سفارت افغانستان در تاجیکستان خواستار بازداشت غنی توسط اینترپل شد


پس از «فرار» محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهوری افغانستان، سفارت این کشور در تاجیکستان از پلیس انترپول (اینترپل) خواست که اشرف غنی، حمدالله محب، مشاور امنیت ملی و فضل محمد فضلی، رئیس دفتر غنی را به اتهام سرقت بیت‌المال بازداشت کند.

محمد ظاهر اغبر، سفیر افغانستان در تاجکستان، امروز چهارشنبه 18 اوت (27 اسد)، در یک نشست خبری در شهر «دوشنبه»، ضمن درخواست برای بازداشت اشرف غنی، امرالله صالح معاون اول حکومت ساقط شده او را سرپرست مقام ریاست جمهوری افغانستان خواند.

به گفته او بر اساس قانون اساسی افغانستان، در صورت مرگ یا فرار رئیس‌جمهوری، معاون اول وی امور کشور را برعهده می‌گیرد که اکنون این مقام به امرالله صالح تعلق خواهد گرفت.

سفیر افغانستان در تاجکستان همچنان علاوه کرده است که کشورهای جهان باید بدانند که برحال(در حال حاضر) پرچم این کشور به‌عنوان هویت ملی در سازمان ملل متحد و تمام کشورها در اهتزاز است و باید همچنان باقی بماند.

پیش‌تر طارق فرهادی، مشاور رئیس‌جمهوری افغانستان گفته بود غنی به‌همراه 200 مسئول افغان فرار کرده است.

فرهادی گفت که اشرف غنی به حکم فرار از کشور به رئیس‌جمهوری «پیشین» تبدیل شده و اکنون «طالبان حاکم دوفاکتو افغانستان است.» او گفت که «رهبران طالبان باید از دوحه بازگشته و مسئولیت برقراری امنیت را بر عهده گیرند.»منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.