رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | محکومیت دو شهروند در ارومیه و سنندج به حبس، همزمان با بازداشت و انتقال یک شهروند به زندان سنندج


خبرگزاری هرانا – یک شهروند به نام سامان حسینی، توسط دادسرای نظامی ارومیه به دو سال حبس تعزیری و تبعید به زندان اردبیل محکوم شد. همچنین اکبر گویلی، شهروند اهل سنندج، توسط دادگاه انقلاب این شهر به پنج سال حبس محکوم شد. در خبری دیگر فاروق خانی شهروند اهل دیواندره جهت اجرای حکم حبس بازداشت و به زندان سنندج منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، طی روزهای گذشته، سامان حسینی، از بابت اتهام “جاسوسی برای یکی از احزاب مخالف نظام”، توسط شعبه‌ی یک دادسرای نظامی ارومیه به دو سال حبس تعزیری و تبعید به زندان اردبیل محکوم شد.

سامان حسینی، از اهالی شهر ربط، از توابع شهرستان سردشت در استان آذربایجان غربی، سال ٩٧ در حین سربازی بازداشت شده و از آن زمان در بازداشتگاه‌های امنیتی در سردشت و ارومیه تحت بازجویی بوده است؛ که نهایتا روز دوشنبه ۸ اردیبهشت‌ماه ۹۹ به زندان ارومیه منتقل شد.

بر اساس این گزارش سامان حسینی طی روزهای آینده به زندان اردبیل تبعید خواهد شد و به دلیل آنکه دستگاه های امنیتی و دادسرای نظامی ارومیه، مدت زمان بازداشت قبل از صدور حکم را محاسبه نکرده‌اند، دو سال تحمل حبس وی، از زمان تبعید به زندان اردبیل شروع خواهد شد.

همچنین فاروق خانی، اهل روستای “شریف‌آباد” از توابع دیواندره، جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان سنندج منتقل شده است.

آقای خانی در اواخر سال ۹۸ توسط شعبه‌ی اول دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی “سعیدی”، از بابت اتهام “عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شده و سپس به دنبال اعتراض وی، حکم صادره در دادگاه تجدیدنظر کردستان از یک سال حبس تعزیری به هفت ماه حبس تعزیری کاهش یافته بود.

در خبری دیگر؛ روز سه‌شنبه ۲۶ فروردین‌ماه، اکبر گویلی، شهروند سنندج، از بابت اتهام “همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام”، توسط شعبه‌ اول دادگاه انقلاب این شهر به ریاست قاضی “سعیدی” به پنج سال زندان محکوم شد.

بر اساس این گزارش، حکم دادگاه در تاریخ ۴ اردیبهشت‌‌ ماه ۹۹ به وی ابلاغ شده است.

فاروق خانی و دو شهروند دیگر در شهریور ماه سال گذشته پس از ضبط وسایل شخصی‌شان توسط نیروهای سپاه پاسداران بازداشت شده بودند.

وی در مهرماه سال گذشته با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی از بازداشتگاه قرارگاه سپاه سنندج آزاد شده بود.

در تاریخ ۱۷ آذرماه ۱۳۹۸، “اکبر گویلی” پس از حضور در دادگاه سنندج بازداشت و پس از اتمام بازجوییها با تودیع وثیقه آزاد شدە بود.

اکبر گویلی همچنین در خصوص فعالیتهای کارگری و نیز برگزاری مراسم نوروز ۹۶ در سالن پردیس سنندج احضار و مورد بازجویی قرار گرفته‌ بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.