رسانه خبری پیامِ ایرانی

رویارویی مسلحانه در فرودگاه کابل با یک کشته و سه مجروح | جهان | DW


خبرگزاری‌های بین‌المللی از وقوع یک درگیری نظامی در کنار دروازه شمالی فرودگاه کابل خبر داده‌اند. گفته می‌شود عده‌ای مسلح بامداد روز دوشنبه ۲۳ اوت (اول شهریور) به فرودگاه کابل حمله کرده‌اند.

ارتش آلمان روز دوشنبه ۲۳ اوت در توییتر گزارش داد: «امروز صبح در ساعت چهار و ۱۳ دقیقه به وقت اروپای مرکزی یک درگیری نظامی در کنار دروازه شمالی فرودگاه کابل بین نیروهای امنیتی افغانستان و مهاجمان ناشناس روی داده است. یکی از نیروهای امنیتی افغانستان در جریان این درگیری جان باخته و سه نفر دیگر مجروح شده‌اند.»

اخبار منتشر شده از سوی خبرگزاری‌ها حکایت از آن دارد که سربازان ارتش آلمان و همچنین ارتش آمریکا به دفاع از فرودگاه کابل در مقابل مهاجمان پرداخته‌اند.

سایت “اشپیگل آنلاین” در گزارشی در همین ارتباط نوشته است که آسیبی به سربازان آلمانی و آمریکایی وارد نیامده است.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

سفارت آلمان پیش از آن نسبت به وضعیت وخیم امنیتی در فرودگاه کابل هشدار داده بود. آلمان از همکاران محلی خود خواسته است از آمدن مستقیم به فرودگاه اجتناب ورزیده، در خانه‌های خود بمانند یا خود را به محلی امن برسانند.

دولت آمریکا نیز روز یکشنبه ۲۲ اوت اعلام کرده بود که احتمال حمله نیروهای وابسته به “دولت اسلامی” (داعش) به فرودگاه کابل جدی است.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبه با فرستنده خبری سی‌ان‌ان تهدیدهای امنیتی فرودگاه کابل را “واقعی، حاد و ادامه‌دار” خوانده بود.

 

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.