رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار


خبرگزاری هرانا – امروز پنجشبه، ۲۰ اسفند ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۴ کارگر طی دو حادثه جداگانه در شهرهای تهران و کرج دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، سخنگوی آتش‌نشان تهران از سوختگی دو کارگر جوان بر اثر آتش‌سوزی شدید در منزل قدیمی خبر داد.

سید جلال ملکی درباره جزئیات این حادثه گفت: “ساعت ۱۵ و ۲۹ دقیقه امروز حادثه آتش‌سوزی در یک منزل قدیمی در حد فاصل میدان قیام و چهارراه مولوی تهران به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی همراه با خودروی حامل تجهیزات تنفسی و تانکر آب به محل حادثه اعزام شدند. محل حادثه یک منزل قدیمی دو طبقه با یک طبقه زیرزمین به وسعت هر طبقه حدود ۱۵۰ متر بود”.

وی تصریح کرد: “این منزل قدیمی به محلی برای نگهداری لوازم پلاستیکی و پارچه تبدیل شده و مقادیر زیادی لوازم پلاستیکی در آن قرار داشت و کاملاً شعله‌ور بود. دود زیادی نیز از پنجره‌های این منزل به بیرون متصاعد می‌شد که آتش‌نشانان به سرعت عملیات خود را آغاز کردند”.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران با اشاره به سوختگی دو کارگر جوان بر اثر این حادثه، خاطرنشان کرد: “آتش‌نشانان این دو مصدوم را تحویل عوامل اورژانس دادند.”

مصدومیت دو کارگر در کرج

به گزارش ایرنا، رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج گفت : “گودبرداری غیراصولی سبب ریزش دیوار و مصدومیت ۲ کارگر در کرج شد”.

محمد یساولی شامگاه پنجشنبه ۲۰ بهمن ماه افزود: “این حادثه عصر امروز در بلوار کامیونداران کرج رخ داد که سبب محبوس شدن ۲ کارگر زیر خروارها خاک و آوار شد”.

وی ادامه داد: “با تلاش ماموران آتش نشانی این ۲ کارگر ۴۲ ساله و ۱۷ ساله از مرگ نجات یافتند اما دچار مصدومیت شدند”.

یساولی گفت : “مصدومان این حادثه برای درمان در اختیار عوامل اورژانس البرز قرار گرفتند”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.