رسانه خبری پیامِ ایرانی

برقراری منع آمد و شد در ترکیه از جمله در استانبول و آنکارا | جهان | DWترکیه برای جلوگیری از گسترش بیش‌تر بیماری “کووید ـ ۱۹” تصمیم به اعمال مقررات منع آمد و شد در ۳۱ شهر و استان این کشور گرفته است.

این مقررات از ساعت صفر شنبه ۱۳ اردیبهشت (دوم ماه مه) به مدت سه روز در این کشور برقرار خواهد شد و برخی کلان‌شهرها، از جمله استانبول و آنکارا را در بر خواهد گرفت.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

به گزارش “ان‌تی‌وی”، روز جمعه سوپرمارکت‌ها تا ساعت ۱۴ در ترکیه باز بودند. در سه روز بعد قرار است نانوایی‌ها نان‌های خود را با کامیون به محلات منتقل کرده و در آن جا به فروش برسانند.

درمانگاه‌ها، داروخانه‌ها و سایر مراکز حیاتی در این چند روز باز می‌مانند و به خدمات‌رسانی ادامه خواهند داد.

پیش از این برای اغلب افراد زیر ۲۰ سال، افراد دارای بیماری‌های مزمن و شهروندان بالای ۶۵ سال مقررات منع رفت و آمد اعمال شده بود.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

ترکیه تا کنون برای این که به اقتصاد صدمه‌دیده خود فشار بیش‌تری وارد نکند از برقراری طولانی‌مدت منع رفت و آمد در سراسر کشور حذر و به برقراری محدودیت‌هایی اکتفا کرده است.

طبق این محدودیت‌ها که دست کم تا پایان ماه مه ادامه خواهند داشت، مدارس، کافه‌قنادی‌ها و مشروب‌فروشی‌ها بسته خواهند ماند‌، گردهمایی‌های بزرگ و مراسم مذهبی در مساجد ممنوع شده و مراسم افطاری نیز در ماه رمضان برگزار نخواهد شد.

بر اساس گزارش به‌روز‌شده آمار رسمی ابتلا به کرونا در ترکیه، در ۲۴ ساعت گذشته در این کشور دوهزار و ۱۸۸ نفر دیگر به کرونا مبتلا شده و ۸۴ بیمار جان خود را از دست داده‌اند.

تعداد کل بیماران مبتلا به کرونا در ترکیه تا کنون به ۱۲۲هزار و ۳۹۲ مورد رسیده و سه‌هزار و ۲۵۸ نفر نیز بر اثر این بیماری جان باخته‌اند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.