رسانه خبری پیامِ ایرانی

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، پس از سه هفته دیده شد


خبر فوری

کیم جونگ اون پس از سه هفته در انظار عمومی دیده شد. در این مدت شایعات فراوانی درباره احتمال وخامت حال و حتی مرگ او منتشر شده بود.

شایعات درباره وضعیت جسمی رهبر کره‌شمالی از آنجا قوت گرفت که کیم جونگ-اون در مراسم رسمی بزرگداشت سالروز تولد پدر بزرگش در روز ۱۵ آوریل غایب بوده و این غیبت به شایعه‌ها دامن زد. او از ۱۲ آوریل به این سو دیده نشده بود.

پس از آن گزارش شد هیاتی شامل اعضای بلندپایه دپارتمان بین‌المللی حزب کمونیست چین که زیر نظر کمیته مرکزی حزب فعالیت می‌کند،پنجشنبه هفته گذشته از پکن به کره شمالی سفر کرده است. این نهاد در چین، مسئول تنظیم روابط با کره‌شمالی است.

یک سایت خبری مستقر در سئول، پایتخت کره جنوبی هم روز ۱۲ آوریل در گزارشی به نقل از یک منبع بی‌نام در کره شمالی از بهبودی حال رهبر کره شمالی پس از انجام عمل جراجی قلبی عروقی خبر داده بود با این حال، ظاهر نشدن او در انظار عمومی طی ۲۰ روز گذشته، گمانه‌زنی‌های فراوانی را دامن زده بود.

مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا هم روز چهارشنبه گفته بود که این کشور اخیرا نشانی از کیم جونگ اون رهبر کره‌شمالی “ندیده است” و گزارش‌ها درباره وضع سلامتی او را “به دقت” زیر نظر دارد.

آقای کیم، ۳۶ سال دارد و آن طور که گفته شده به امراضی چون فشار خون و قند بالا مبتلاست.

با وجود گمانه‌زنی‌های متعدد درباره وضعیت جسمی رهبر کره شمالی، برخی گزارش‌ها هم می‌گفتند ممکن است کیم جونگ اون مشغول وقت‌گذرانی در مرکز سیاحتی وونسان باشد، شاید به این دلیل که نمی‌خواهد به مراکز شیوع ویروس کرونا نزدیک باشد.

کره‌شمالی در اواخر ماه ژانویه مرزهای خود را به دلیل اپیدمی کرونا در چین بست.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.