رسانه خبری پیامِ ایرانی

سازمان بهداشت جهانی مایل است در تحقیقات پیرامون سرمنشاء ویروس کرونا شرکت کند | جهان | DWسازمان بهداشت جهانی قصد دارد در تحقیق برای یافتن سرمنشاء ویروس کرونا مشارکت کند و در همین رابطه صدور “دعوت رسمی” از سوی جمهوری خلق چین را خواستار شده است.

سخنگوی سازمان بهداشت جهانی به خبرگزاری فرانسه گفته است که این سازمان مایل است در تحقیق پیرامون منشاء حیوانی ویروس کرونا با سایر سازمان‌ها و مراجع بین‌المللی همکاری کند.

جمهوری خلق چین در سطح جهان زیر فشاری فزاینده قرار گرفته است. چندین کشور از چین خواسته‌اند که درباره منشاء ویروس کرونا با شفافیت اطلاع‌رسانی کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، پنجشنبه (۳۰ آوریل) اظهار داشت اطلاعاتی در اختیار دارد که نشان می‌دهند ویروس جدید کرونا از آزمایشگاهی در شهر ووهان به بیرون سرایت کرده است.

اندکی پیش از آن ارگان‌های اطلاعاتی آمریکا این احتمال را رد کرده بودند که “ویروس کرونا از دستکاری آزمایشگاهی یا تغییر ژنتیکی” حاصل شده باشد. 

آنها در عین حال این گمانه را رد نکردند که انتشار اپیدمی کووید۱۹ می‌تواند نتیجه تصادفی ناخواسته در یک لابراتوار چینی باشد.

مقام‌های چینی احتمال اخیر را به شکل قطعی رد کرده و گفته‌اند که ویروس از یک بازار فروش حیوانات شهر ووهان به انسان سرایت کرده است.

کاخ سفید از عملکرد تاکنونی سازمان بهداشت جهانی به شدت انتقاد کرده است.

دونالد ترامپ این سازمان بین‌المللی را به “بی‌تدبیری” و نادیده گرفتن تقصیر چین در گسترش اپیدمی در سطح جهان متهم کرده است.

آمریکا در همین ارتباط پرداخت‌های خود به سازمان بهداشت جهانی را متوقف کرده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.