رسانه خبری پیامِ ایرانی

بایدن در دیدار با بنت: ایران هرگز به سلاح هسته‌ای دست نمی‌یابد | جهان | DW


نخستین دیدار جو بایدن و نفتالی بنت پس از یک روز تاخیر روز جمعه ۵ شهریور (۲۷ اوت) انجام گرفت. نخست‌وزیر اسرائیل پیش از دیدارش گفته بود که “اولین و مهمترین موضوع را که فعالیت‌های منطقه‌ای ایران و چگونگی مقابله با آن است، با بایدن مطرح خواهد کرد”.

بنت در دیدارش با بایدن گفت: «روح جدیدی از همکاری را از اورشلیم (بیت‌المقدس) به همراه آورده و به ۱۲ سال رهبری بنیامین نتانیاهو پایان داده است که با دموکرات‌ها نیز خصومت داشت.»

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

او در ادامه به موضوع ایران پرداخت و جمهوری اسلامی را “صادرکننده تروریسم و بزرگ‌ترین ناقض‌‌کننده حقوق بشر در دنیا” دانست. 

بنت در ادامه در ارتباط با نگرانی‌های اسرائیل پیرامون توسعه برنامه هسته‌ای ایران خطاب به بایدن تصریح کرد: «همین الآن که ما در اینجا نشسته‌ایم، ایران سانتریوفوژهایش را می‌چرخاند و ما بایستی این چرخه را متوقف کنیم.»

نخست‌‌وزیر اسرائیل به طرحی هم اشاره کرد که اسرائیل “برای مهار ایران برای مذاکره” به همراه آورده است. 

نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل

نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل

رئیس جمهور آمریکا در ارتباط با نگرانی‌های اسرائیل پیرامون توسعه برنامه اتمی ایران خطاب به نخست‌وزیر این کشور اطمینان داد که در صورت شکست دیپلماسی آمریکا در بازدارندگی از دستیابی جمهوری اسلامی به تسلیحات هسته‌ای، واشنگتن گزینه‌های دیگر را در قبال ایران بررسی خواهد کرد.

بایدن در ادامه سخنان خود در حضور نفتالی بنت خطاب به خبرنگارانی که در آنجا حضور داشتند اظهار داشت آمریکا هرگز امکان نخواهد داد که ایران بتواند به سلاح هسته‌ای دست یابد.

رئیس جمهور آمریکا همچنین قول داد واشنگتن سامانه دفاع موشکی “گنبد آهنین” ارتش اسرائیل را مجهز کند.

دیدار بایدن با بنت به دنبال انفجارهای مرگبار کابل با یک روز تاخیر انجام گرفت.

دفتر نخست وزیر اسرائیل قبلا اعلام کرده بود که دیدار نفتالی بنت و جو بایدن، روز جمعه، ساعت ۱۰ و ۲۵ دقیقه بامداد به وقت محلی در کاخ سفید برگزار خواهد شد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

نخست‌وزیر اسرائیل روز چهارشنبه ۲۵ اوت با وزیر دفاع و وزیر خارجه آمریکا و همچنین مشاور امنیت ملی آمریکا دیدار کرد. هر سه مقام ارشد آمریکایی در این دیدارها گفتند که دولت ایالات متحده خود را نسبت به تامین امنیت اسرائیل و حفظ برتری نظامی این کشور متعهد می‌داند.

 

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.