رسانه خبری پیامِ ایرانی

رسانه​​ های کره شمالی تصاویر کیم جونگ اون را منتشر کردند | جهان | DWکیم جونگ اون رهبر کره شمالی یک کارخانه تولید کود شیمیایی را افتتاح کرد. رسانه‌​​های کره شمالی تصاویر او را منتشر کردند.

کره شمالی تاکنون درباره عدم حضور کیم جونگ اون در انظار عمومی سکوت کرده بود و اکنون بدون هیچ​گونه توضیحی رسانه​‌​​های این کشور تصویری از کیم جونگ اون را نشان داده‌​اند که درحال قیچی کردن روبان قرمز رنگ در مراسم افتتاحیه کارخانه تولید کود شیمیایی است. کیم برای نخستین بار اکنون در انظار عمومی دیده شده است.

خبرگزاری کره شمالی (KCNA)  گزارش داده است که  کیم روز جمعه اول مه (۱۲ اردیبهشت) کارخانه تولید کود شیمیایی را افتتاح کرد. روزنامه رودونگ سینمون Rodong Sinmun کره شمالی هم تصاویر بازدید از استان پیونگان جنوبی را منتشر کرده است. در این تصاویر علاوه بر رهبر کره شمالی دیگر نمایندگان عالی‌رتبه کشور از جمله کیم یو جونگ خواهر و کومو یو جونگ مشاور شخصی او نیز دیده میشوند.

خبرگزاری کره شمالی نوشته است که وقتی کیم در مراسم افتتاحیه کارخانه تولید کود شیمیایی ظاهر شد حاضران با شور و شعف خاصی از رهبر خود استقبال کردند.  کیم از کارخانه بازدید کرده و از روند تولید کود شیمیایی مطلع شده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

کیم گفته است که اگر پدربزرگش کیم ایل سونگ و پدرش کیم جونگ ایل از افتتاح کارخانه مدرن تولید کود باخبر می​​‌شدند حتما احساس شادی فراوانی می​‌​کردند.    

کیم جونگ اون قبلا (۱۵ آوریل) به طور غیرمنتظره در جشن تولد پدربزرگش کیم ایل سونگ ، بنیانگذار کره شمالی، شرکت نکرده بود و همین سبب شد که شایعات زیادی درباره سلامتی و عمل جراحی او پخش شود.

روز دوشنبه اول اردیبهشت (۲۱ آوریل) وب سایت “Daily NK” که از سئول اداره می‌شود و در کانون خبرهایش کره شمالی قرار دارد، گزارش داده بود که کیم در تاریخ ۱۲ آوریل (ده روز پیش) در بیمارستان بستری شده و مدت کوتاهی پس از آن تحت عمل جراحی قلبی و عروقی قرار گرفته است.

 “سی‌ان‌ان” CNN نیز با استناد به یک مقام دولتی آمریکا گزارش داده بود که وضعیت سلامتی کیم وخیم است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

مشاور امنیتی رئیس جمهور کره جنوبی اما با رد این گزارش​‌ها گفته بود که رهبر کره شمالی زنده است و در یک استراحتگاه تابستانی در شهر ونسان استراحت می​‌کند و احتمالا به زودی در انظار عمومی ظاهر خواهد شد. 

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.