مرتضی ضامنی، مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی کشور روز شنبه ۱۳ اردیبهشت‌ با تأکید بر اینکه هنوز کمک‌های حمایتی دولت به دست رانندگان تاکسی نرسیده است، گفت که در ماه‌های اخیر ۳۱ راننده تاکسی در کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.
به نوشته خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، ضامنی همچنین از ابتلای دست‌کم ۴۵۰ راننده تاکسی دیگر به کرونا خبر داد و گفت که هنوز در خصوص اجباری شدن استفاده از ماسک در تاکسی‌ها دستورالعملی از سوی نهادهای دولتی اعلام نشده است. او در عین حال روند ابتلا به ویروس کرونا در میان رانندگان تاکسی را «نزولی» توصیف کرد. به گفته او رانندگان به رغم تمام فشارهایی که به آنها وارد آمده‌، اقدامات بهداشتی را خودشان انجام می‌دهند. ضامنی همچنین ابراز امیدواری کرد که شیوع کرونا در میان تاکسی‌رانان در روزهای آینده به صفر برسد.
هم‌زمان با این گفته‌های مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی کشور، محمدرضا شانه‌ساز، رئیس سازمان غذا و دارو از بروز موج دوم وسوم شیوع ویروس کرونا در ایران خبر داد و گفت: «در رخداد این موضوع هیچ شکی نداریم.» به گفته شانه‌ساز مهم‌ترین توصیه، رعایت بهداشت فردی و فاصله‌گذاری اجتماعی است که همچنان به عنوان مهم‌ترین ابزار برای کنترل این ویروس مطرح است. او گفت در پاییز و ماه‌های مهر، آبان و آذر نگرانی‌مان بسیار جدی است، چرا که در این ایام می‌تواند موج بعدی کرونا رخ دهد.
اوج‌گیری دوباره شیوع کرونا در ایران در حالی است که در سایه عدم حمایت دولت از کارگران و کسبه بازار، بسیاری از شهروندان در روزهای اخیر مجبور شدند علی‌رغم هشدارها برای تأمین معیشت خود به سر کار بازگردند. به گفته کارشناسان، در چنین شرایطی رعایت فاصله‌گذاری از سوی شهروندان تقریبا ناممکن است.