رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا؛ مخالفت سازمان بهداشت جهانی و یونیسف با تعطیلی مدارس | جهان | DW


شاخص ابتلا به ویروس کرونا در آلمان و شمار دیگری از کشورهای اروپایی افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته است.

این شاخص میانگین موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا ظرف یک هفته در هر یکصد هزار نفر جمعیت را نشان می‌دهد. شاخص ابتلا به کرونا در آلمان در ۲۴ ساعت منتهی به دوشنبه ۳۰ اوت (هشتم شهریور) به حدود ۷۶ رسیده است.

همین موضوع به نگرانی‌هایی درباره وضعیت مدارس و گمانه‌زنی پیرامون احتمال تعطیلی آن‌ها دامن زده است. در همین رابطه سازمان بهداشت جهانی و صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) خواستار در پیش گرفتن سیاستی شده‌اند که مانع از تعطیلی مجدد مدارس شود.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

سازمان بهداشت جهانی خواستار بازگشایی و باز بودن مدارس در اروپا و آسیای مرکزی شده است. این نهاد و یونیسف از دولت‌های کشورهای اروپا و آسیای مرکزی درخواست کرده‌اند، برای واکسیناسیون آموزگاران و دیگر شاغلان مدارس چاره‌جویی کنند.

استراتژی ناظر بر واکسیناسیون کادر آموزشی مدارس باید امکان حضور فیزیکی دانش‌آموزان در کلاس‌های درس را فراهم سازد.

به باور مسئولان سازمان بهداشت جهانی و یونیسف، تعطیلی مدارس به علت همه‌گیری کرونا منجر به آسیب روحی کودکان و نوجوانان شده است.

هانس کلوگه، مدیر اروپای سازمان بهداشت جهانی گفته است که سلامت روانی کودکان و تقویت روحیه اجتماعی آن‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است.

به باور کلوگه، همه‌گیری کرونا به گونه‌ای بی‌سابقه در تاریخ تمدن تاثیراتی فاجعه‌بار برای آموزش و پرورش کودکان داشته است.

باید یادآور شد که در حال حاضر، دولت آلمان از شاخص شمار بستری‌ها در بیمارستان‌ها برای تعیین سیاست خود در مقابله با همه‌گیری کرونا بهره می‌گیرد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.