رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | علیرضا ورک‌ شا به دادسرای انقلاب دزفول احضار شد


خبرگزاری هرانا – علیرضا ورک شا،‌ نوکیش مسیحی با دریافت ابلاغیه‌ای جهت دفاع از اتهامات انتسابی به دادسرای انقلاب دزفول احضار شد. در این ابلاغیه از وی خواسته شده تا ظرف مدت ۵ روز در این دادسرا حاضر شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از محبت نیوز، علیرضا ورک شا،‌ نوکیش مسیحی جهت دفاع از اتهامات انتسابی به دادسرای انقلاب دزفول احضار شد.

در این ابلاغیه که در تاریخ ۹ شهریور ۱۴۰۰ صادر شده است، از این نوکیش مسیحی خواسته شده تا ظرف مدت ۵ روز از بابت اتهام فعالیت تبلیغی به نفع گروه‌های مخالف در شعبه چهارم بازپرسی دادسرای انقلاب دزفول حاضر شود.

علیرضا ورک شاه، به همراه ۳ نوکیش مسیحی دیگر در تاریخ ۳۰ فروردین‌ماه ۱۴۰۰، توسط ماموران وزارت اطلاعات در دزفول بازداشت و روز چهارشنبه ۱ اردیبهشت‌‌ماه امسال آزاد شدند.

جلسه رسیدگی به اتهامات این ۴ نوکیش مسیحی در تاریخ ۱۲ مردادماه در دادسرای انقلاب دزفول برگزار شد و پس از تفهیم اتهام با تودیع قرار کفالت آزاد شدند.

اتهام مطروحه علیه این شهروندان تبلیغ علیه نظام و به نفع گروه‌های مخالف نظام و اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، عنوان شده است.

برخورد با نوکیشان مسیحی در ایران در حالی صورت می گیرد که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.