خبرگزاری هرانا | داوود قاسم زاده، زندانی بیمار در زندان ارومیه دست به اعتصاب غذا زد

به اشتراک گذاشتن


خبرگزاری هرانا – داوود قاسم زاده، زندانی بیمار در زندان ارومیه که با آسیب دیدگی نخاع مواجه است، از روز سه شنبه ‍۱۳ اسفندماه در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی دست به اعتصاب غذا زد. آقای قاسم زاده در تاریخ ۱ اسفندماه به علت پارگی مجاری ادراری به بهداری زندان منتقل شد و دکتر متخصص نیاز به عمل جراحی برای این زندانی را ظرف ۱۰ روز ملزم دانسته بود. با این حال تاکنون از اعزام این زندانی جهت عمل جراحی ممانعت به عمل آمده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، داوود قاسم زاده، زندانی بیمار در زندان ارومیه از روز سه شنبه ۱۳ اسفندماه ۱۳۹۸ دست به اعتصاب غذا زده است.

این زندانی در تاریخ ۱ اسفندماه ۹۸ به علت پارگی مجاری ادراری به بهداری زندان منتقل شده و دکتر متخصص نیاز به عمل جراحی برای این زندانی را ظرف ۱۰ روز ملزم دانسته بود.

یک منبع مطلع از وضعیت این زندانی در این خصوص به هرانا گفت: “داوود خونریزی شدید مجاری ادراری دارد و علیرغم تشخیص دکتر با مخالفت اعزامش به بیمارستان خارج از زندان جهت عمل جراحی مواجه است. به همین علت وی مجبور به اعتصاب غذا شده است”.

لازم به اشاره است زندانیان زندان مرکزی ارومیه به دلیل کمبود پرسنل و نبود پزشک در بهداری از مدت‌ها قبل با مشکلات مشابهی در خصوص درمان و پزشکی دست و پنجه نرم می‌کنند.

گفتنی است، هرانا در تاریخ ۲۲ خردادماه سال جاری گزارش کرده بود، بهاالدین و داوود قاسم‌زاده، دو برادر زندانی محکوم به اعدام در زندان مرکزی ارومیه که هر دو به علت آسیب دیدگی نخاع و شرایط بد زندان دچار عفونت در ناحیه پا شده‌اند به دنبال وخامت وضعیت جسمانی و ممانعت مسئولان زندان از اعزام آنها به مراکز درمانی، از رئیس زندان درخواست کرده بودند که حکم اعدامشان هر چه سریع‌تر اجرا شود.

داوود و بهاالدین قاسم زاده در سال ۸۸ به اتهام قتل دو نفر در یک درگیری طایفه‌ای دستگیر شدند. بهاالدین در زمان بازداشت ۱۷ سال سن داشت و در دادگاهی که سال ۸۹ تشکیل شده بود اتهام انجام هر دو قتل را به عهده گرفت. در همان روز بعد از خروج از دادگاه از دست مأموران فرار کرد و به کردستان عراق رفت. بعد از فرار بهاالدین مأموران امنیتی خواهر، مادر و برادر دیگرش را دستگیر و به زندان ارومیه منتقل کردند و گفتند بهاالدین باید بازگردد تا این‌ها آزاد شوند که همین‌طور هم شد، بهاالدین بعد از یک ماه بازگشت و ضرب و شتم شدید وی در زمان بازداشت موجب آسیب‌دیدگی ستون فقرات و نخاع او شد.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *