رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | بازداشت بیش از ۳۰ شکارچی غیر مجاز و قاچاقچی چوب همزمان با محکومیت یک متخلف دیگر


خبرگزاری هرانا – طی هفته گذشته مسئولان حوزه محیط زیست در نقاط مختلف ایران از بازداشت بیش از ۳۰ شکارچی متخلف و قاچاقچی چوب خبر دادند. همچنین رئیس اداره حفاظت محیط‌ زیست شهرستان قزوین از بازداشت ۷۵ شکارچی غیرمجاز طی ۱۱ ماه سال جاری خبر داد. در خبری دیگر یک متخلف زیست محیطی در شهرستان قم به یک و نیم سال حبس و پرداخت ۲۵ میلیون ریال جریمه محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایرنا، رییس اداره حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست قم گفت: “شکارچی ۵۰۰ قطعه پرنده زنبورخوار در بخش جعفرآباد قم بر اساس حکم قضایی به یک و نیم سال حبس و پرداخت ۲۵ میلیون ریال جریمه محکوم شد”.

علی احمدی افزود: “این حکم قضایی با توجه به گزارش اداره کل محیط زیست قم و به دلیل تخریب محیط زیست و کشتن حیوانات وحشی و اهلی و همچنین تهدید علیه بهداشت عمومی صادر شده‌ است”.

وی تصریح کرد: “این متخلف زیست محیطی در یکی از مزارع بخش جعفرآباد قم حدود ۳۰۰ کندو قرار داده و برای رهایی از پرندگان زنبورخوار اقدام به سمپاشی و آغشتن زنبورها به سم کرده بود”.

بازداشت یک گروه شکارچی متخلف در مجن

به گزارش مهر، رئیس اداره محیط‌ زیست شاهرود در استان سمنان از شناسایی و بازداشت یک گروه شکارچی متخلف در مجن خبر داد.

علی‌اکبر قربان لو گقت: “از متخلفان لاشه یک رأس گوسفند وحشی ماده و جگر تازه، کله‌پاچه و دوربین شکاری و اسلحه گلوله‌زنی مجاز از آن‌ها کشف و متهمان برای سیر مراحل قضائی تحویل نیروی انتظامی شدند”.

بازداشت ۳ شکارچی متخلف در سرایان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، محیط بانان شهرستان سرایان در استان خراسان جنوبی، سه متهم به شکار غیرقانونی را بازداشت کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سرایان گفت: “محیط بانان، این شکارچیان را حین عملیات گشت و کنترل در دره‌های مجاور روستای مصعبی این شهرستان دستگیر کردند”.

ارشادی افزود: “از متخلفین دستگیر شده، لاشه یک سر خرگوش وحشی، یک قطعه تیهو، دو قطعه کبک و یک قطعه چکاوک کاکلی کشف و ضبط شد”.

بازداشت یک شکارچی متخلف در کرمان

به گزارش رکنا، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کرمان از دستگیری شکارچی متخلف یک راس قوچ وحشی خبر داد.

کامران قربی، با بیان اینکه چندی قبل مطلع شدیم فرد متخلفی در منطقه راین اقدام به فروش گوشت حیوانات وحشی می کند تصریح کرد: “پس از تقریبا سه ماه عملیات شناسایی و کمین نیروهای بخش راین در منطقه گزک موفق به دستگیری این متخلف شدند”.

وی ادامه داد: “از این شکارچی متخلف شکار و صید در منطقه گزک راین لاشه یک راس قوچ وحشی کشف و ضبط شد و این فرد اکنون طبق دستور مقام قضایی در بازداشت بسر می برد”.

بازداشت ۲ شکارچی متخلف در اراک

به گزارش همشهری، عباس جودکی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: “متخلفین شکار غیرمجاز یک راس قوچ وحشی با یک قبضه سلاح گلوله‌زنی در روستاهای اطراف شهرستان اراک دستگیر شدند”.

وی افزود: “محیط‌بانان در پی گشت و کنترل مناطق تحت مدیریت استان متوجه حضور ۲ نفر شکارچی غیرمجاز در روستاهای اطراف شهرستان اراک شدند که از این ۲ متخلف یک راس قوچ وحشی شکار شده با یک قبضه سلاح گلوله زنی ۲ دستگاه دوربین چشمی و ۵ عدد فشنگ گلوله و ۲ عددکوله پشتی کشف و ضبط گردید”.

این مسئول اظهار کرد: “پرونده این متخلفین زیست‌محیطی پس از بازجویی و تنظیم صورت‌جلسه اولیه جهت رسیدگی بیشتر و سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع گردید”.

بازداشت ۷۷ شکارچی متخلف در قزوین

به گزارش ایرنا، ماموران یگان حفاظت محیط زیست قزوین در کوه‌های الموت غربی، ۲ شکارچی غیرمجاز کل وحشی را دستگیر کردند.

بر اساس این گزارش، از این شکارچیان غیرمجاز ۲ قبضه سلاح شکاری قاچاق و همچنین لاشه ۲ راس کل وحشی نیز کشف و ضبط شد و متهمان برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی استان قزوین معرفی شدند.

همچنین به گزارش ایسنا، رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان قزوین گفت: “۷۵ شکارچی غیرمجاز طی ۱۱ ماه گذشته توسط مأموران یگان حفاظت شهرستان قزوین دستگیر شدند”.

وی با بیان اینکه طی این مدت ۶۲ قبضه اسلحه از شکارچیان کشف و ضبط شد که ۲۵ اسلحه قاچاق بوده است،‌ افزود: “از شکارچیان لاشه ۱۰ رأس کل و بز، ۱۲ سر خرگوش، ۷ قطعه ماهی، ۵ رأس گراز، ۳۵ قطعه کبک، ۱۴ قطعه سهره و ۲ مورد زنده گیری سهره نیز کشف شد”.

بازداشت ۳ شکارچی متخلف در بجنورد

به گزارش رکنا، فرمانده انتظامی بجنورد از دستگیری سه شکارچی غیرمجاز پرندگان در این شهر خبر داد.

محمد غلامی فرمانده انتظامی بجنورد گفت: “در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه فردی اقدام به شکار پرندگان در حوزه پاسگاه انتظامی قتلیش می‌نمایند مراتب در دستور کار ماموران پاسگاه قرار گرفت”.

غلامی افزود: “ماموران پاسگاه انتظامی با کار اطلاعاتی، عملیاتی و تحقیقات انجام گرفته محل اختفاء شکارچی را شناسایی که با هماهنگی قضایی و همکاری با عوامل محیط زیست در بازرسی از منزل وی تعداد ۱۸ عدد لاشه کپک، یک لاشه کبوتر چاهی کشف و ضبط که متهم نیز دستگیر شد”.

وی اظهار داشت: “در عملیات دیگری ۲ نفر شکارچی غیر مجاز به همراه یک قبضه اسلحه شکاری و یک دستگاه موتورسیکلت توقیف که متهمان دستگیرشده به یگان انتظامی دلالت شدند”.

بازداشت ۲ شکارچی متخلف در سربیشه

به گزارش ایسنا، فرمانده انتظامی سربیشه گفت: “شکارچیان غیرمجاز گونه‌های حفاظت شده محیط زیست در شهرستان سربیشه شناسایی و دستگیر شدند”.

احمدرضا کارگر، اظهار کرد: “با دریافت خبری مبنی بر شکار گونه‌های کم یاب و حفاظت شده محیط زیست توسط ۲ شکارچی غیرمجاز در منطقه، بلافاصله تیمی از مأموران پاسگاه عملیاتی لانو موضوع را بررسی کردند”.

وی افزود: “مأموران با شناسایی محل فعالیت شکارچیان غیر مجاز، دو متهم را دستگیر کردند و در بازرسی از آنان بقایای ۲ لاشه بز کوهی به همراه یک قبضه اسلحه شکاری فاقد مجوز کشف شد”.

شهرستان “سربیشه” یکی از شهرستان‌های استان خراسان جنوبی است.

بازداشت ۲ گروه متخلف در سرپل ذهاب

به گزارش مرصاد، رئیس اداره محیط زیست سرپل ذهاب از دستگیری ۲ اکیپ شکارچی غیر مجاز پرندگان در این شهرستان خبر داد.

احسانی، اظهار داشت: “دو قطعه پرنده فاخته، دوقبضه سلاح شکاری ساچمه ای (پران) و یک قبضه اسلحه تفنگ بادی ۵/۵ از شکارچیان کشف و ضبط شد”.

وی تصریح کرد: “با توجه به حساسیت و اهمیت موضوع پیشگیری از بیماری کرونا با هرگونه تخلف زیست محیطی بصورت قاطعانه و بدون هیچگونه اغماضی برخورد خواهد شد”.

بازداشت ۵ شکارچی متخلف در زهک

به گزارش ایرنا، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست زهک در شمال سیستان و بلوچستان گفت: “۵ نفر شکارچی پرندگان وحشی توسط یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان دستگیر شدند”.

حامد شهرکی، افزود: “از این متخلفان تعداد ۵ قبضه سلاح شکاری از نوع ساچمه زنی کشف و ضبط شد”.

بازداشت ۴ شکارچی متخلف در ابهر

به گزارش ایرنا، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ابهر در استان زنجان گفت: “چهار شکارچی متخلف به جرم شروع به شکار از سوی محیط‌ بانان و با همکاری ماموران انتظامی این شهرستان دستگیر شدند”.

محمدهادی کاظمی افزود: “از درون خودروی این شکارچیان غیرمجاز دستگیر شده یک قبضه سلاح شکاری ساچمه زنی ته پر تک لول تاشو مدل چخماقی ساخت ترکیه کالیبر ۱۲ و یک دستگاه پروژکتور به دست آمد”.

بازداشت ۲ شکارچی متخلف در خلخال

به گزارش ایرنا، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست خلخال از دستگیری ۲ شکارچی متخلف که اقدام به شکار غیرقانونی در این شهرستان کرده بودند، خبر داد.

مهدی کسایی گفت: “از این متخلفان که اقدام به شکار غیرقانونی در فصل ممنوع شکار در منطقه حفاظت شده آق‌داغ این شهرستان کرده بودند، ۲ قبضه اسلحه شکاری غیرمجاز، یک عدد فشنگ چهار پاره مخصوص کشتن چارپایان، ۱۰ عدد فشنگ ساچمه‌زنی، لاشه ۲ قطعه کبک چیل و لاشه ۲ قطعه کبوتر کشف و ضبط شد”.

بازداشت یک شکارچی متخلف در پارک ملی کرخه

به گزارش تابناک، لاشه ۱۸۴ قطعه پرنده سار در پارک ملی کرخه در شوش کشف و ضبط شد.

بر اساس این گزارش، یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی کرخه در پی گزارش‌هایی مبنی بر شکار غیرمجاز پرنده سار، خودروی متهمان را مشاهده کردند.

۲ نفر از این شکارچیان پس از تعقیب و گریز از خودرو پیاده شدند و به همراه چند رشته تور و کیسه حاوی لاشه پرندگان با استفاده از تاریکی شب و رفتن بین چادرهای عشایری دامداران قصد متواری شدن داشتند که یکی از آنان دستگیر و با دستور قضایی تحویل پاسگاه انتظامی محل شد.

بازداشت ۲ گروه شکارچی غیر مجاز در زرندیه 

به گزارش رکنا، دو گروه متخلفین شکار غیرمجاز در شهرستان زرندیه در استان مرکزی شناسایی و دستگیر شدند.

 لنگردودی، سرپرست اداره محیط زیست شهرستان زرندیه گفت: “در پی گشت وکنترل یگان حفاظت اداره محیط زیست شهرستان زرندیه، دو اکیپ شکارچی غیر مجاز که با استفاده از اسلحه ساچمه زنی و بادی مبادرت به شکار ۳سر خرگوش و ۴قطع

ه کبک نموده بودند شناسایی و دستگیر شدند”.

بازداشت ۲ قاچاقچی چوب در منطقه حفاظت شده هلن

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری گفت: “مأموران حفاظت این اداره کل هنگام گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده هلن، دو متخلف را هنگام حمل چوب جنگلی بلوط شناسایی و دستگیر کردند”.

شهرام احمدی افزود: “از این متخلفان ۲۶۰ کیلوگرم چوب کشف و ضبط شد”.

بازداشت ۲ قاچاقچی چوب در باشت

به گزارش ایرنا، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری باشت در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: “۲ متخلف قاچاق چوب به همراه ۲ دستگاه اره برقی در این شهرستان دستگیر شدند”.

سامان گرجی اظهار داشت: “این افراد در مناطق شلالدون و شادگان قصد تعرض به عرصه های جنگلی باشت را داشتند”.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری باشت عنوان کرد: “این ۲ نفر پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.