رسانه خبری پیامِ ایرانی

مدال‌آوری کشتی فرنگی‌ ایران در روز دوم مسابقات قهرمانی جهان | ورزش | DWدر دومین روز از رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی ۲۰۲۱ جهان در اسلو، پایتخت کشور نروژ، کشتی فرنگی ایران سرانجام موفق به کسب مدال شد.

در رقابت‌های رده وزنی ۷۷ کیلوگرم، ملی‌پوش ایران محمدعلی گرایی با شکست مقابل رومن ولاسوف، قهرمان جهان و المپیک، از رسیدن به دور نیمه نهایی وزن ۷۷ کیلوگرم بازماند. او اما سپس به لطف فینالیست شدن این کشتی گیرفرنگی‌کار روسی، در چارچوب رقابت‌های “شانس دوباره”، مقابل تمرلان شادوکایف از قزاقستان قرار گرفت و در پایان ۹ بر صفر برنده شد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

محمدعلی گرایی سپس در دیدار رده‌بندی برای کسب مدال برنز با نتیجه ۹ بر صفر مقابل تاماس لوای از مجارستان پیروز شد و مدال برنز قهرمانی جهان را از آن خود کرد. محمدعلی گرایی در این دیدار موفق شد در خاک دو بار روی حریف سالتو بارانداز ۴ امتیازی اجرا کند و از این طریق زودهنگام برنده این مسابقه شد.

در وزن ۸۲ کیلوگرم، کشتی‌گیر فرنگی‌کار ایران پژمان پشتام نیز‌ در دیدار رده‌بندی مقابل ژابو از مجارستان روی تشک رفت. او در یک رویارویی مهیج سرانجام با نتیجه ۴ بر صفر پیروز شد و مدال ارزشمند برنز جهان را به خود اختصاص داد.

ملی‌پوش ایران محمدرضا مختاری در دیدار رده‌بندی وزن ۷۲ کیلوگرم برای کسب نشان برنز، مقابل کریستوپاس اسلیوا از کشور لیتوانی صف‌آرایی کرد و با نتیجه ۱۰ بر ۱ شکست خورد. مختاری به این ترتیب پنجم شد و از دست‌یابی به مدال باز ماند. این کشتی‌گیر ایران پیش از آن مقابل حریفان خود از کشورهای اتریش، کره جنوبی و آذربایجان پیروز و در نیمه نهایی مقابل مالخاز آمویان از ارمنستان مغلوب شده بود.

صعود ساروی و یوسفی به فینال

در وزن ۹۷ کیلوگرم، محمدهادی ساروی، برنده مدال برنز المپیک توکیو، در دیدار نیمه نهایی مقابل نیکولوز خاکلاشویلی، کشتی‌گیر گرجستانی‌‌الاصل از ایتالیا، به روی تشک رفت و با نتیجه ۵ بر صفر به برتری رسید. ساروی به این ترتیب به عنوان اولین کشتی‌گیر فرنگی‌کار ایران در این مسابقات فینالیست شد.

ساروی پیش از آن در دور نخست استراحت کرد. این ملی‌پوش کشتی فرنگی ایران سپس در برابر آرتور سرگسیان از روسیه ۶ بر ۴ پیروز شد و پس از آن نیز ملیا از گرجستان را ۹ بر یک شکست داد و به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

در رده وزنی ۱۳۰ کیلوگرم، ملی‌پوش ایران علی اکبر یوسفی در مرحله نیمه نهایی برابر یاسمانی به روی تشک رفت و در پایان با برتری ۲ بر یک، راهی فینال شد. یوسفی در دور نخست استراحت کرد. وی سپس مقابل اواساپیان از ارمنستان ۶ بر یک پیروز شد. یوسفی  در ادامه و در مرحله یک‌چهارم نهایی، در برابر اسکار مارویک از نروژ با نتیجه ۲ بر یک پیروز و به نیمه‌نهایی رسید.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.