رسانه خبری پیامِ ایرانی

بریتانیا فوتبالیست‌های نوجوان دختر افغان و خانواده‌های آن‌ها را اسکان می‌دهد


اعضای تیم ملی فوتبال زنان افغانستان در یک تمرین در آلمان

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

اعضای تیم ملی فوتبال زنان افغانستان در یک تمرین در آلمان

بریتانیا به ده‌ها دختر فوتبالیست افغان که از چنگ طالبان گریخته‌اند گفته‌است که می توانند با خانواده خود بر اساس “برنامه اسکان مجدد دولت برای افغان‌های آسیب پذیر” به این کشور بیایند.

در حال حاضر که این دختران از افغانستان به پاکستان فرار کرده‌اند و در یک هتل زندگی می کنند. قرار است مدت اعتبار ویزا‌های این گروه ۳۵ نفری از ورشکاران همین دوشنبه تمام شود و اگر کشور دیگری آن‌ها را نپذیرد مجبور هستند به افغانستان بازگردند.

سو آنماری جیل، مدیر عامل بنیاد روکیت، که از فرار آن‌ها از افغانستان حمایت کرده، گفت: “این یک خبر فوق‌العاده است و ما از نخست‌وزیر بوریس جانسون و پریتی پاتل، وزیر کشور/داخله بریتانیا برای این تصمیم نجات‌دهنده بسیار سپاسگزاریم.”

او گفت: “مانند فوتبال، این یک تلاش گروهی بود که در آن هر بازیکن نقش حیاتی داشت.” “این زنان ورزشکار جوان و خانواده های آن‌ها بسیار هیجان‌زده هستند که در زندگی فوتبال شانسی دوباره به آنها داده شده است. گام بعدی این است که آنها را در خانه جدید شان مستقر کنیم. ما تمام تلاش خود را برای حمایت از آنها در این زمینه انجام خواهیم داد. جامعه ما از آن‌ها استقبال می کنند. “منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.